Čečenský prezident Kadyrov zostáva verný Putinovi

image Čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Zdroj: Echo24

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov sa postavil proti ozbrojenému povstaniu Vagnerovej skupiny vedenej Jevgenijom Prigožinom. Na svojom kanáli na platforme Telegram tvrdo odsúdil povstanie a uviedol, že niektoré čečenské jednotky odcestovali bojovať do „zóny napätia“.

Prigožin podľa neho destabilizuje Rusko a ubližuje vojnovému úsiliu na Ukrajine. Povstanie musí byť podľa neho potlačené a ak to vyžaduje tvrdé opatrenia, Čečenci sú pripravení.

„Máme najvyššieho vrchného veliteľa, zvoleného ľuďmi, ktorý pozná celú situáciu do najmenších detailov lepšie ako hociktorý stratég a ešte viac ako podnikateľ (Prigožin, pozn. red.),“ tvrdí Kadyrov.

Prvé jednotky čečenského lídra údajne už dorazili do Rostova na Done. „To, čo sa deje, je spochybňovanie štátu a je nutné, aby sa vzhľadom k tomuto spochybňovaniu všetci zhromaždili za národným vodcom: armáda, bezpečnostné zložky, guvernéri, obyvateľstvo,“ uviedol Kadyrov vo vyhlásení.

Kadyrov tiež vyzval, aby sa bojovníci nedali ovplyvniť provokáciami. Z kontextu však nebolo jasné, či sa odkazuje na žoldnierov alebo príslušníkov armády.

Zdroj: Echo24


Ďalšie články