Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Konvoje vagnerovcov sa valia na Moskvu: Prekonali pripravené zábrany

situacia_na_dialnici_pred_moskvou Konvoje vagnerovcov prekonali pripravené zábrany. Foto: TASR

Konvoj Vagnerovej skupiny už zrejme vyrazil smerom na Moskvu. Spravodajský server Meduza v sobotu popoludní informoval o tom, že bol videný pri obci Krasnoja na severozápade Lipeckej oblasti, čo je zhruba 400 kilometrov od Moskvy.

Do Lipecka mali vagnerovci doraziť okolo 14:00 SELČ. Na mieste mali jednotky obsadiť vojenské zariadenia. Gubernátor Lipeckej oblasti vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a nikam necestovali.

„Situácia je pod kontrolou, žiadame o pochopenie zo strany všetkých obyvateľov oblasti,“ uviedol úrad gubernátora na Telegrame. Agentúra TASS napísala, že mimo prevádzky je všetka verejná doprava z Lipecka do Voroneža aj linky, ktoré cez Lipecko prechádzajú.

V smere na Moskvu z Lipeckej oblasti boli údajne zachytené konvoje vagnerovcov mieriace do hlavného mesta. Na sociálnych sieťach sa objavujú rôzne videá, ktoré údajne pochádzajú z diaľnice M4, po ktorej sa má Vagnerova armáda pohybovať. Či sa ale jedná o vagnerovcov nie je možné overiť.

V smere na Moskvu sa podľa videách šírených na sociálnych sieťach vagnerovcom podarilo zničiť aj niekoľko pripravených zábran.

Neznámy konvoj bol hlásený už aj v Moskovskej oblasti, či sa jedná o vagnerovcov alebo ruskú armádu pripravujúcu sa na príchod vagnerovcov ale nie je jasné.

Príslušníci žoldnierskej Vagnerovej skupiny pravdepodobne zablokovali cestu nákladným autom a potom umiestnili míny. Zdroj: Twitter

Žoldnieri z Vagnerovej skupiny dnes obsadili mesto Rostov na Done na juhu Ruska, uviedol ich šéf Jevgenij Prigožin, ktorý pohrozil presunom jednotiek k Moskve. Podľa správ médií už kolóny vagnerovcov prešli Voroneží.