Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

V rámci protiteroristickej operácie vyhlásili v Moskve pondelok za deň pracovného voľna

evan wise V rámci protiteroristickej operácie vyhlásili v Moskve pondelok za deň pracovného voľna. Ilustračné foto: Unsplash/Evan Wise

MOSKVA – Moskovský primátor Sergej Sobianin vyhlásil budúci pondelok (26. júna) za deň pracovného voľna.

Ako objasnil, „cieľom je minimalizovať riziká“ v rámci režimu protiteroristickej operácie (KTO), ktorý platí v ruskom hlavnom meste v súvislosti so vzburou žoldnierskej Vagnerovej skupiny vedenej Jevgenijom Prigožinom.

Ako informovali agentúry AFP a AP, situáciu v hlavnom meste označil Sobianin za „zložitú“, pretože jednotky vagnerovcov sa presúvajú smerom k Moskve s cieľom zosadiť ruské vojenské vedenie – ministra obrany Sergeja Šojgua a náčelníka generálneho štábu Valerija Gerasimova.

Sobianin apeloval na obyvateľov Moskvy, aby „sa v čo najväčšej miere zdržali cestovania po meste“, pričom varoval aj pred možnými uzávierkami ciest.

Súčasne oznámil, že pondelok je „nepracovným“ dňom. „Pondelok je dňom pracovného voľna. Výnimku dostali len úrady a podniky v nepretržitej prevádzke, obranný a priemyselný komplex a mestské technické služby,“ napísal Sobianin v statuse na sociálnych sieťach.

(tasr)