Trenčianský Štandard

Bezcitný majiteľ týral svojho psa. Museli ho utratiť

Bezcitný majiteľ týral svojho psa. Museli ho utratiť. Foto: Unsplash

BZINCE POD JAVORINOU – Enviropolicajti obvinili muža z obce Bzince pod Javorinou v okrese Nové Mesto nad Váhom z prečinu týrania zvierat. Neuveriteľné, čoho bol schopný.

Obvinený muž od presne nezisteného času až do augusta 2022 na dvore svojho rodinného domu utýral 10-ročného nemeckého ovčiaka.

Pes bol dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca, s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

„Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu a viaceré hnisavé rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť. Podľa veterinára išlo o dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov, došlo u psa k regresii a následnej sepse organizmu. Museli ho utratiť. Obvinenému hrozí až trojročný trest odňatia slobody.

(tasr)

Lukáš Dedík
Ďalšie články