Štát ponúkal byt v Trenčíne za smiešnu cenu. Pozrite sa, za koľko ho nakoniec vydražili

IMG_20230419_152905270-2 Štát predával v Trenčíne prekvapivo lacný byt. Foto: Trenčiansky Štandard

TRENČÍN – V apríli tohto roku sme vás informovali o mimoriadne lákavej ponuke na trojizbový byt v Trenčíne, ktorý štát predával za zlomok jeho trhovej hodnoty. Nový majiteľ si však musel priplatiť.  

Napriek tomu, že v súčasnej situácii na realitnom trhu dosahuje hodnota podobných bytov s rovnakou rozlohou šesťciferné sumy, za nehnuteľnosť v ponuke Okresného úradu Trenčín pýtal štát len 52 800 eur. Stačilo doručiť písomnú cenovú ponuku, zložiť finančnú zábezpeku vo výške 5-tisíc eur a čakať na elektronickú aukciu.

Odborník na reality Radovan Pavlík pre našu redakciu ale uviedol, že výsledná cena bytu bude omnoho vyššia, ako tá „výkričná“. „Nízkou cenou viete nalákať viacerých záujemcov, ktorí sa budú predháňať, kto dá vyššiu ponuku. Hodnota podobných bytov, pri predpoklade, že ide o pôvodný stav, je niekde na úrovni 100-tisíc eur,” vysvetlil Pavlík.

Nemýlil sa. Na zverejnenú ponuku bolo Okresnému úradu Trenčín doručených 77 cenových ponúk, východiskovú cenu stanovili na sumu 77 500 eur. Táto cena predstavovala najvyššiu ponuku, ktorá bola predložená počas vyhlásenej elektronickej aukcie. 

Samotná aukcia sa konala 22. júna. Počas dvojhodinovej dražby navýšila súkromná osoba z Trenčína kúpnu cenu nehnuteľnosti na 111-tisíc eur, ktorú nikto zo zúčastnených neprekonal. Meno nového majiteľa bytu, ktorý sa nachádza v mestskej časti Sihoť, zverejnil Okresný úrad Trenčín na svojej webovej stránke.


Ďalšie články