Pellegrini krstil netradične! „Začaté je tu všetko a nedokončené nič“

DSC_1053 Peter Pellegrini počas krstu knihy. Foto: Rasťo Harakal

TRENČÍN – Bývalý predseda vlády a momentálne predseda politickej strany HLAS-SD krstil knihu s názvom Slovensko vlastnou cestou. Za miesto krstu si vybral práve Trenčín.

V piatok 7. júla v miestnej trenčianskej kaviarni prebehol krst knihy Petra Pellegriniho. V knihe sa píše o pracovnom a súkromnom živote či o niektorých politických aférach, napríklad o nemocnici Rázsochy. Podľa jeho slov je na Slovensku „začaté všetko a nedokončené nič“.

Aktér knižnej publikácie jednu z kapitoly prečítal aj prítomnému publiku. Kapitola sa volá Šťastní ľudia, šťastná krajina.

„Keď sa konal prvý snem Hlasu, všetci čakali, že čo nová strana predstaví ako svoju ústrednú prioritu. Centrom Hlasu bude človek od narodenia až po dôstojnú starobu. Bol to najmä záväzok a nová cesta, po ktorej sme sa vybrali. Keď budú ľudia spokojní a šťastní, tak bude prosperovať aj celé Slovensko,“ uviedol Peter Pellegrini zopár viet z knihy Slovensko vlastnou cestou.

Krst knihy

Krstilo sa čistou vodou

„Prezieravý politik musí brať vodu ako jednu z najstrategickejších hodnôt, ktoré na Slovensku máme,“ vysvetlil dôvod prečo si na krst knihy vybral obyčajnú vodu. Za krstných rodičov si vybral mladých ľudí zo svojej strany, pretože tí sú podľa celej strany budúcnosť krajiny. „Budeme sadiť stromy aj s tým vedomím, že my už v ich tieni sedieť nebudeme, ale mladí ľudia áno,“ poznamenal politik.


Ďalšie články