Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Muž prežil stratený na mori. Zachránila ho dažďová voda a Bella

Snímka obrazovky 2023-07-20 o 16.22.40 Zachránený Austrálčan s Bellou. Foto: Twittter

Príbeh s dobrým koncom. Austrálčana a jeho sučku zachránili po viac ako dvoch mesiacoch strávených na mori.

Strateného muža a jeho spoločníčku zachránila rybárska loď v severnom Tichom oceáne. O prípade informovala britská BBC. Muž jedol surové ryby a pil nachytanú dažďovú vodu. Nachádza sa v stabilizovanom zdravotnom stave.

Tim Shaddock (51), ktorý žije v Sydney, v apríli vyplával so svojou sučkou Bellou z Mexika k Francúzskej Polynézii. Asi po dvoch týždňoch plavby dlhej 6 000 kilometrov na jeho lodi prestali fungovať elektronické prístroje a plavidlo len unášali prúdy v „nekonečných a nebezpečných vodách“ severného Pacifiku, píše BBC.

Po dvoch mesiacoch si Shaddocka a Belly všimla posádka vrtuľníka mexickej pohraničnej stráže, ktorá im na pomoc poslala loď, ktorá v oblasti lovila tuniaky. Shaddock bol veľmi vychudnutý a zarastený.

Povedal, že prežil vďaka tomu, že na lodi mal rybárske vybavenie a pred slnkom sa ukrýval pod plátennou strechou. „Prešiel som na mori veľmi ťažkou skúškou. Potrebujem si len oddýchnuť a jesť, inak som na tom dobre,“ povedal v austrálskych médiách.

Už zvládne prijímať malé porcie jedla. Pripustil, že obrovskou podporou pre neho bolo to, že jeho údel s ním zdieľala Bella. Aj ona je podľa všetkého v dobrom zdravotnom stave.

(echo24)