Trenčianský Štandard

Nový cintorín na sídlisku Juh

Ilustračná foto. Foto: Tomáš Somr

Kapacity na Hlavnom cintoríne Pod Juhom sa pomaly míňajú, mesto preto muselo pristúpiť k razantnému kroku. Plánuje výstavbu nového cintorína.

Hovorkyňa mesta Erika Ságová vysvetlila, že pôjde o nový cintorín s krematóriom. Podľa informácií zverejnených na stránke verejného obstarávania bude jeho hodnota 178 000 eur. Nachádzať sa bude na Východnej ulici.

„Aktuálne bol na základe verejného obstarávania vybraný a zazmluvnený projekčný ateliér z Levíc,“ prezradila Ságová.

Prvé pracovné stretnutie sa už konalo. „Riešitelia nového cintorína konzultovali s kompetentnými zástupcami odborných útvarov mestského úradu najmä technické otázky, podklady potrebné k riešeniu projektovej dokumentácie,“ uviedla Ságová. Dodala, že dnes je predčasné hovoriť o logistike a akýchkoľvek riešeniach. Zatiaľ nie sú k dispozícii.

Zároveň je podľa jej slov predčasné hovoriť o spôsobe prevádzky cintorína či krematória, kapacitách a spôsoboch pochovávania a podobne. „Je fakt, že chceme, aby riešenie nového cintorína spĺňalo všetky kritériá príslušné tomuto typu investície, s ohľadom na životné prostredie, ako aj vysokú úroveň z hľadiska architektúry a krajinotvorby.“

Mesto bude včas informovať o investícii a jednotlivých krokoch.

Mária Jakúbeková
Ďalšie články