Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Zvrat v kauze Rammstein. Till Lindemann môže oslavovať

308994976_639249180895913_2708519077898587418_n (1) Till Lindemann. Foto: Rammstein/Facebook

Frontman skupiny Rammstein Till Lindemann môže oslavovať ďalšie víťazstvo vo svojej obrane proti ženám a médiám, ktoré ho verejne obvinili zo sexuálnych útokov.

Súd v Hamburgu vydal súdny príkaz, podľa ktorého nemecká youtuberka Kayla Shyxová musí vymazať pasáže zo svojho videa, kde speváka emotívne obviňuje, pretože nemôže vierohodne svoje tvrdenia preukázať. Shyxovej bolo tiež zakázané spájať Lindemanna s „pedofilnými násilníkmi.“ Informoval o tom napríklad nemecký server N-tv.

Podľa príkazu musí dvadsaťjeden ročná youtuberka vymazať niekoľko pasáží z hojne sledovaného videa (5,8 milióna zhliadnutí, v ktorom okrem iného obvinila Lindemanna, že zneužíva svoje mocenské postavenie rockovej hviezdy na „sexuálne zneužívanie“ mladých žien.

Shyxová sa ozvala po tom, čo Írka Shelby Lynnová prvýkrát verejne prehovorila o svojich údajných zážitkoch počas návštevy koncertu skupiny Rammstein v litovskom Vilniuse, čím vyvolala debatu o spevákovi.

„Deje sa to práve teraz. Po celom svete muži využívajú svoje mocenské postavenie na sexuálne zneužívanie dievčat, pretože majú okolo seba taký obrovský skúsený systém, ktorý ich má chrániť. A to jednoducho nie je nič nové. Vieme, že sa také veci dejú. A Till Lindemann je jedným z nich,“ znie jedno z youtuberkiných tvrdení.

Podľa právnikov zistil krajinský súd v Hamburgu jej slová ako „procesné nepravdivé skutkové tvrdenia“ alebo hodnotenia, „pre ktoré neexistujú žiadne spájajúce skutočnosti“. Pre advokátsku kanceláriu speváka je, teda zrejmé, že „stále neexistujú žiadne dôkazy o presnosti tvrdenia Kayly Shyxovej“. Podľa Lindemannovho právnika Simona Bergmanna bolo Shyxovej tiež zakázané spájať Lindemanna s „pedofilnými násilníkmi“.

Lindemannovi právnici už čiastočne uspeli proti reportáži zverejnenej v magazíne Spiegel. V tomto prípade krajinský súd v Hamburgu rozhodol, že je neprípustné vzbudzovať podozrenie, „že obviňovaný na koncertoch uspával ženy pomocou uspávacích kvapiek/alkoholu/drog alebo ich nechal uspať, aby na nich mohol vykonávať sexuálne akty“.

Kancelária poverená Lindemannom vyhlásila, že podnikne právne kroky aj proti Shelby Lynnovej. Od 29. júna beží proti Írsku pred krajinským súdom v Hamburgu konanie o nariadení predbežného opatrenia. Vzhľadom na to, že mladá žena žije v zahraničí, rozhodnutie sa v tomto prípade oneskoruje.

V uplynulých týždňoch nemecké médiá priniesli množstvo údajných svedectiev mladých fanúšičiek kapely Rammstein o nevhodnom správaní šesťdesiatročného frontmana skupiny a jeho spoluhráčov. Podľa týchto svedectiev mladé ženy dostali pozvánky do zázemia koncertov či na večierky po koncertoch. Tvrdí, že im bolo naznačené, že sa očakáva, že budú mať pohlavný styk s Lindemannom. Niektoré ženy tiež vyjadrili podozrenie, že dostali drogy bez toho, aby o tom vedeli.

(Echo24)