Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Marián Hossa sa dočká veľkej pocty. Nesmierne si to vážim, reaguje

DSC_1777-scaled Hossu uvedú do Siene slávy slovenského hokeja 9. augusta. Foto: Rasťo Harakal

TRENČÍN – Do Siene slávy slovenského hokeja pribudne nové hokejové meno. Nominačný výbor sa jednohlasne zhodol na zvolení Mariána Hossu.

Po tom, ako sa Mariánovi Hossovi podarilo ako historicky tretiemu Slovákovi dostať do Siene slávy NHL, dočkal sa ďalšej pocty. Nominačná hokejová komisia sa jednohlasne zhodla na jeho zvolení do Siene slávy slovenského hokeja.

„Mariána Hossu navrhla a jeho prijatie jednohlasne potvrdila nominačná komisia Siene slávy slovenského hokeja. Marián má za sebou fantastickú kariéru. Na klubovej úrovni ju podčiarkol ziskom troch Stanley Cupov, na medzinárodnej príkladným vzťahom k národnému tímu. Vďaka dosiahnutým úspechom patrí k najvýraznejším šíriteľom dobrého mena slovenského hokeja v zahraničí. Je vzorom a inšpiráciou pre mnohé hokejové nádeje po celom svete. Veľmi ma teší, že 9. augusta bude slávnostne uvedený do Siene slávy slovenského hokeja,“ prezradil na webe slovenského hokeja prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a člen nominačnej komisie Siene slávy slovenského hokeja Miroslav Šatan.

Trenčiansky odchovanec odohral v NHL celkovo 19 sezón. V základnej časti nastúpil na 1 309 zápasov, v ktorých zaznamenal 1 134 bodov za 525 gólov a 609 asistencií. Za Slovenskú hokejovú reprezentáciu nastúpil na 88 zápasov, strelil v nich 39 gólov. Zahral si na ôsmich majstrovstvách sveta, štyroch olympijských hrách a dvoch Svetových pohároch. Na svetovom šampionáte nastúpil po boku svojho brata Marcela a na lavičke mu šéfoval jeho otec František.

„Nesmierne si vážim, že sa dostanem do takej špeciálnej spoločnosti. Chcel by som sa poďakovať nominačnej komisii za navrhnutie a uvedenie do Siene slávy slovenského hokeja. Veľmi si to vážim, znamená to pre mňa veľa. Ďakujem,“ prezradil pre web SZĽH trojnásobný držiteľ Stanleyho pohára Marián Hossa.

Do Siene slávy slovenského hokeja ho uvedú 9. augusta v rámci slávnostného galavečera pri príležitosti vyhlásenia výsledkov ankety Hokejista roka 2023.

Rozlúčkový zápas Mariána Hossu nabitý hviezdami NHL sa uskutoční 18. augusta 2023 o 18:18 na Zimnom štadióne Pavla Demitru.


Rasťo Harakal