Trenčianský Štandard

Aktualizované: Aj dnes pokračujú v motešickom žrebčíne dôležité preteky, ktoré sú súčasťou kvalifikácie na olympijské hry v Paríži

V Žrebčíne Motešice sa bude konať významné jazdecké podujatie. Foto: Žrebčín Motešice

MOTEŠICE – Sledujte priamy prenos z významných parkúrnych a drezúrnych pretekov v Motešiciach

Link na priamy prenos: https://www.youtube.com/live/AN-9HZiWc8k?feature=share

V rámci parkúrnych a drezúrnych pretekov bude žrebčín od piatka 24. marca do nedele 26. marca hostiť reprezentantov z 8 krajín. Tieto preteky sú jednými z prvých, na ktorých môžu jazdci získať body do kvalifikácie na Letné olympijské hry v Paríži 2024. Spolu 27 jazdeckých dvojíc sa tak pokúsi získať čo najlepšie výsledky v 9 kategóriách.

„Slovensko bude mať zastúpenie v kategóriách juniorov, mladých jazdcov a mladých koní. Žrebčín Motešice bude reprezentovať juniorka Sofia Laura Petranová s kobylou Alice im Wunderland v kategórii juniori. V súťaži mladých koní sa táto jazdkyňa predstaví s plemenným žrebcom motešického chovu FURIOSO XLII_21 SK/Sauvignonom,” uviedla pre redakciu Trenčianskeho Štandardu Dana Petranová, predsedníčka športového klubu TJ Žrebčín Motešice.

Žrebčín Motešice je chráneným šľachtiteľským chovom plemien Furioso a Nonius, ktoré sú kultúrnym dedičstvom stredoeurópskeho regiónu. Tieto plemená sú známe svojou vytrvalosťou a výborným charakterom. Sú schopné priniesť širokému okruhu rekreačných jazdcov, rodinných fariem, agroturistických zariadení a športovcov dobré pocity z jazdenia na koni a partnerstva s ušľachtilým zvieraťom. 

TJ Žrebčín Motešice patrí medzi najvýznamnejšie a najpočetnejšie jazdecké kluby, ktoré fungujú v rámci Slovenskej jazdeckej federácie. Jeho členovia reprezentujú Slovensko na národných aj medzinárodných podujatiach v drezúre, skokoch a všestrannej spôsobilosti.

Denisa Hošková
Ďalšie články