Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Tipy na víkendové podujatia v Trenčíne a okolí

csm_7_FotoJurajMajersk-1920x2_76e6040b41 Mesto Trenčín. Foto: slovakiatravel.sk

TRENČÍN – Pozývame vás zažiť príjemný víkend v Trenčíne plný kultúry a zábavy. Nechajte sa očariť výnimočnými tanečnými a divadelnými vystúpeniami alebo si odskočte do Trenčianskych Teplíc a zažite vystúpenie ikonického slovenského folklórneho súboru. Určite neoľutujete.

Oslavy 90. výročia FS Kubrá – 19. 8. 2023, 15:00, KC Kubrá

FS Kubra oslavuje tento rok 90. výročie svojho vzniku. Okrem vojnových rokov pracuje nepretržite od roku 1933. Má 3 zložky: tanečnú, spevácku a dychovú hudbu. Vystupuje na domácich i zahraničných festivaloch. V roku 2018 ako prvá na Slovensku získala ocenenie z kultúrnej sekcie Európskej únie za zachovanie kultúrneho dedičstva. Získala mnoho ocenení za autentickú čistotu krojov a kubranských tradícií. Svojimi vystúpeniami teší mladých i staršie ročníky.

Program osláv 90. výročia FS Kubra:

15:00 – slávnostná sv. omša v kostole Jána Nepomuckého v Kubrej

16:00 – folklórny sprievod po Kubrej

16:30 – začiatok kultúrneho programu: folklórny súbor Družba, spevácka skupina Krajka, Terchovská muzika, ženská spevácka skupina Dubnička, detská folklórna skupina Kubranček, folklórna skupina Kubrá, Opatovanka

Actores: The Family Bandwagon (LDV)19. 8. 2023, 19:30 až 20:30, Átrium pod vežou

Mestské divadlo Actores Rožňava prináša komickú hudobno-divadelná šou. Zábavné predstavenie pre celú rodinu tvorí živá hudba, spev, tanec a komické situácie, ktoré rozohrávajú členovia paranormálnej rodinky medzi sebou a tiež medzi divákmi. Pristavte sa, pozerajte a počúvajte. V predstavení odznejú evergreeny ako Hit the road Jack!, Tu Vuo Fa L’Americano, It Don’t Mean A Thing, Abba, Addams Family, Miazgovci a mnohé ďalšie v netradičnom aranžmáne skvelého klaviristu Arpáda Farkasa.

Dĺžka predstavenia: 55 minút

Včelárska nedeľa 20. 8. 2023, 12:00, KD Zlatovce

Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov v Trenčíne Vás pozýva na Včelársku nedeľu v parku kultúrneho strediska v Zlatovciach (Hlavná 10) Trenčín.

Bude pre vás pripravená:

Ochutnávka medu od včelárov z nášho regiónu, predaj Trenčianskej medoviny, tvorivé dielničky, kde si vyskúšate zdobenie medovníkov, výrobu voskovej sviečky a výrobu rámikov, ukážky historických a súčasných včelárskych zariadení.

Čaká vás tiež prednáška na tému – Všeobecné včelárstvo s odborníkom Ing. Jaroslavom Gasperom, PhD. z Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku a pripravený bude aj guláš, ktorý pre vás uvaria samotní včelári.

Letné kino: Invalid – 20. 8. 2023, 20:30, Átrio Cafe

Pripravte sa na inšpiratívny príbeh o boji a výnimočnej sile ľudskej vôle. Invalid je film, ktorý odhaľuje pravdivý príbeh hrdinského jedinca. Sledujte osud mladého muža, ktorý sa po nešťastí ocitne na invalidnom vozíku.

Aj napriek fyzickým obmedzeniam ho posúva vpred jeho vôľa, odhodlanie a nezlomný duch, vďaka čomu prekonáva každú prekážku. Film Invalid vás zasiahne do hĺbky a pripomenie, že aj keď sú naše telá krehké, naša vnútorná sila a odhodlanie nemajú hranice.

SĽUK – Výber z tvorby „Slovensko“ – 20. 8. 2023, 19:00, Kursalon, Trenčianske Teplice

Dynamické tance a bujaré pokriky v sprievode s chytľavou folklórnou hudbou vás vtiahnu do pôsobivého sveta tradičnej ľudovej kultúry. SĽUK s viac ako 70-ročným pôsobením umelecky spracováva a interpretuje tradičnú ľudovú kultúru na Slovensku. Jeho tvorba vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, ktoré spracováva do umelecky vysoko kvalitných a divácky úspešných programov s rôznou mierou štylizácie, ale aj odvážnymi posunmi do nových žánrov.

Profesionálne umelecké teleso prezentuje tradičné ľudové umenie po celom Slovensku a počas svojej dlhej histórie reprezentovalo našu krajinu vo viac ako 60 štátoch sveta. V Kursalone sa SĽUK predstaví so svojím cyklom Slovensko, ktorý patrí medzi klasicky a divácky veľmi obľúbený typ folklórneho predstavenia. Vychutnajte si rozmanitú mozaiku ľudových tancov a piesní v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny.

Účinkujú: tanečný súbor, ľudová hudba a spevácka skupina SĽUK-u

Voľné sedenie: 25 eur, VIP box A s miestenkou a občerstvením: 29 eur, VIP box B s miestenkou a občerstvením: 116 eur / 4 osoby


Denisa Hošková