Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

VIDEO: Boli sme súčasťou pelotónu veriacich na cyklopúti

Cyklopúť mala vysokú účasť. Foto: Ľubomír Chochula Cyklopúť mala vysokú účasť. Foto: Ľubomír Chochula

POMINOVEC – V nedeľu 27. augusta viedli všetky cesty veriacich, ktorí radi chodia na púte, najradšej na dvojkolesových tátošoch, k starobylému románskemu kostolu z 12. storočia v Pomincovci, kde sa uskutočnila tradičná cyklopúť.

Pred vstupom na akciu sme, ako všetci ostatní, dostali nálepku sv. Krištofa, ktorú sme si potom nalepili na bicykel.

Prúdy cyklistov z viacerých strán sa spojili na jednom mieste, kde sa pred kostolom o 11:00 začala sv. omša. Spolu s pútnikmi sme sa na tejto bohoslužbe slávenej v príjemnom prostredí, ktoré obkolesovali bicykle, duchovne posilnili. Bol to zážitok aj pre Karola Benku z Dubnice nad Váhom, ktorý sa na podujatí zúčastnil aj so svojimi najbližšími.

Video – zdroj: Ľubomír Chochula

Na podujatí boli zastúpené všetky vekové kategórie, cyklopúť si užili aj sestry Denisa Hajniková z Bohuníc a Jana Kotrasová z Kameničian.

Video – zdroj Ľubomír Chochula

Hlavný celebrant sv. omše Peter Jankech sa na záver púte poďakoval všetkým účastníkom. „Je tu 1 057 bicyklov, zo 78 miest, najdlhšiu trasu na bicykli prešiel pútnik z Malých Ripňan (83 km). Vymenujem 10 obcí s najvyššou účasťou veriacich na bicykloch. Na prvom mieste sa umiestnil Bolešov (123), potom nasledujú Slávnica (97), Bohunice (96), Pruské (90), Sedmerovec (54), Kameničany (49), Nemšová (48), Horné Srnie (43), Dubnica nad Váhom (41) a Trenčín (40). No prišli aj pútnici inak ako na bicykli a z ďaleka, napr. z Košíc, Bratislavy, Ostravy či Prahy,“ informoval kňaz P. Jankech. Ten túto cyklopúť zakončil tradičným požehnaním bicyklov.

Video – zdroj Ľubomír Chochula


Ľubomír Chochula