Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Muž so stiahnutými nohavicami aj požiar kolobežky v byte. Polícia mala čo robiť

Bratislavská mestská polícia má vozidlo na monitorovanie parkovania Mestská polícia v Trenčíne riešila kuriózne prípady. Ilustračná foto. Zdroj: Martin Baumann/TASR

TRENČÍN – Príslušníci Mestskej polície v Trenčíne mali plné ruky práce. Okrem toho, že počas uplynulých dvoch týždňov preverovali a riešili 832 udalostí, zasahovať museli aj v dvoch kurióznych prípadoch.

V byte začala horieť kolobežka

V pondelok 21. augusta 2023 o 18:14 požiadal operátor Obvodného oddelenie PZ SR Trenčín o asistenciu v mestských nájomných bytoch na Veľkomoravskej ulici, kde v jednom z bytov začala horieť kolobežka s pomocným motorčekom. Kolobežku nájomca bytu ešte pred príchodom hasičov vyniesol von na ulicu, kde ju hasiči uhasili a ponorili ju do vody, aby zabránili opakovanému požiaru. K zraneniu osôb ani k poškodeniu majetku mesta nedošlo.

Hasiči zabránili opakovanému požiaru kolobežky. Foto: Mesto Trenčín

Ležal na zemi so stiahnutými nohavicami

V sobotu 26. augusta 2023 23:33 vyslala stála služba mestskej polície hliadku na Palackého ulicu, kde ležal neznámy muž so stiahnutými nohavicami. Hliadka muža našla ležať pri budove galérie. Po jeho prebudení mestskí policajti zistili, že zranený nie je. Svojím správaním sa však dopúšťal priestupku proti verejnému poriadku.

Muž s hliadkou komunikoval veľmi slabo a ani po viacnásobných výzvach nepreukázal svoju totožnosť. Preto ho o 23:45 predviedli na oddelenie Mestskej polície na Hviezdovej ulici za účelom zistenia jeho totožnosti. Vzhľadom k tomu, že muž kládol pasívny odpor, použili voči nemu donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty. Na oddelení mestskej polície zistili aj za asistencie hliadky PZ SR jeho totožnosť, následne ho doriešili v zmysle zákona.

Zdroj: Mesto Trenčín