Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Spevák skupiny Rammstein bol zbavený obvinení zo sexuálneho zneužívania

Till Lindemann Frontman kapely Till Lindemann. Foto: TASR/DPA

TRENČÍN/NEMECKO – Berlínska prokuratúra v utorok oznámila, že uzavrela vyšetrovanie Tilla Lindemanna. Frontman skupiny Rammstein čelil niekoľkým obvineniam žien, ktoré tvrdili, že boli zdrogované a naverbované na sexuálnu aktivitu na večierkoch po koncertoch. Informovala o tom TASR podľa agentúry AFP.

Počiatočné vyšetrovanie „neposkytlo žiadne dôkazy“ o tom, že by ženy boli po koncertoch omámené drogami a sexuálne obťažované Lindemannom. Podľa vyhlásenia prokuratúry nebudú vznesené žiadne obvinenia.

Vyšetrovanie sa začalo v júni, po tom čo mladá Írka zverejnila na sociálnej sieti, že bola omámená drogami na párty v zákulisí v litovskom Vilniuse. Neskôr ďalšie ženy zverejnili niekoľko podobných príbehov.

Lindemann obvinenia poprel a jeho právnici ich označili za „bez výnimky nepravdivé“. Berlínska advokátska kancelária Schertz Bergmann privítala uzavretie vyšetrovania, pretože to „dokazuje, že veľmi vážne obvinenia voči nášmu klientovi na sociálnych médiách a v tlači nie sú opodstatnené“. Proti „nesprávnym vyhláseniam“ Lindemann podnikne právne kroky.

Rozruch okolo obvinení viedol k protestom pred ich koncertami, zrušeniu niekoľkých večierkov a podnietil nahrávaciu spoločnosť Universal Music zrušiť marketing pre skupinu.

(TASR)