Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

V kauze postrelenej kadetky Mišky padol rozsudok

042e5719-c875-4c48-8a1d-3c7e8e87359c-1024x640 Miška bola výbornou hráčkou ženského tímu AS Trenčín. Foto: Donio/Facebook

SLOVENSKO – V prípade obžalovaného pedagóga Vladimira Š., ktorý postrelil študentku Akadémie Policajného zboru (PZ), bude nariadené hlavné pojednávanie. Proti trestnému rozkazu vydanému Mestským súdom Bratislava I bol podaný odpor.

Potvrdil to hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, pričom ako prvá na to upozornila televízia Markíza.

Súd ešte v polovici augusta uznal Vladimira Š. trestným rozkazom za vinného z prečinu ublíženia na zdraví. Dostal trojročný podmienečný trest odňatia slobody so štvorročnou skúšobnou dobou a probačným dohľadom. „Trestný rozkaz nie je právoplatný, prokurátor, poškodená, ako aj obvinený podali odpor. Keďže vo veci bol podaný odpor, samosudca v tejto veci nariadi termín hlavného pojednávania,“ priblížil hovorca.

Súčasťou trestného rozkazu bolo aj obmedzenie spočívajúce v zákaze vykonávania funkcie alebo povolania, pri ktorých dochádza k manipulácii so strelnými zbraňami. Obvineného súd zároveň zaviazal poškodenej nahradiť škodu v sume 46 031,20 eura, poškodenému rezortu vnútra 1285,86 eura a poškodenej poisťovni Dôvera 28 284,90 eura.

Obžalobu na Vladimira Š. podali pre prečin ublíženia na zdraví závažnejším spôsobom konania porušením dôležitej povinnosti. Študentku prvého ročníka policajnej akadémie, ktorá hrávala aj za AS Trenčín, postrelil 1. marca počas streleckého krúžku. K udalosti došlo v Bratislave v priestoroch streleckého polygónu.

(tasr)