Trenčianský Štandard

Neuveriteľné! Na breh rieky vyviezli vyše 600 ton odpadu. Hrozí im väzenie

Dvojica mužov neoprávnene uložila stavebný odpad na brehu rieky Nitra. Foto: Alexandra Moštková/TASR

NEDOŽERY – BREZANY – Dvojicu mužov, ktorí neoprávnene uložili stavebný odpad na brehu rieky Nitra v Nedožeroch-Brezanoch (okres Prievidza), policajti obvinili z trestného činu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Ako informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru, obvinení vo veku 75 a 34 rokov svojím konaním neoprávnene nakladali s odpadmi v rozpore s príslušnými právnymi predpismi v rozsahu takmer 30-tisíc eur. Za skutok im hrozí trest odňatia slobody na päť rokov.

„Podľa zistení polície mal mladší z mužov na pokyn staršieho v období od marca do mája 2022 neoprávnene uložiť a ponechať rôzny stavebný odpad na brehu rieky Nitra. Išlo o 549 kubických metrov odpadu s celkovou hmotnosťou viac ako 658 ton,“ uviedla Bárdyová. 

Obaja sa k spáchaniu trestného činu v plnej miere priznali a uznali svoju vinu. Trenčiansky policajný vyšetrovateľ preto predložil prokurátorovi návrh na konanie o dohode o vine a treste.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, keďže takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.

(tasr, deh)

Denisa Hošková
Ďalšie články