Záverečný koncert Hudobného leta sa blíži. Vyhrajte vstupenky na jedinečné predstavenie

foto zbor+dirigent Blíži sa záverečný koncert Hudobného leta. Zdroj: Aneta Petrejová

TRENČÍN – Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu uzavrie leto plné skvelej hudby v Trenčianskych Tepliciach. Podujatie sa bude konať 10. septembra v Kursalone.

Záverečný koncert Hudobného leta bude patriť Detskému a dievčenskému speváckemu zboru Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša. Príďte podporiť mladé hudobné talenty a oslávte spolu s nimi 70. jubileum speváckeho zboru.

Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu je na scéne už od roku 1953. Za ten čas vychoval množstvo popredných umelcov a pravidelne sa zúčastňuje na významných medzinárodných súťažiach či festivaloch. Pri rozvoji slovenského zborového spevu zohral významnú rolu a dodnes má dôležitú úlohu v oblasti budovania kultúrneho povedomia a zachovávania tradícií.

„So začiatkom školského roka sme sa rozhodli pripraviť špeciálnu zľavu pre detských divákov. Na voľné sedenie je teraz možnosť zobrať deti do 15 rokov v sprievode dospelého úplne zadarmo,“ uviedla director managerka festivalu Zuzana Danechová. V Kursalone Trenčianske Teplice sa tak stretne detský spevácky zbor s početnejším detským publikom.

Mladí speváci pravidelne účinkujú v rôznych televíznych programoch RTVS, na konte majú viac ako 500 rozhlasových nahrávok a cyklov pre rozhlasové vysielanie. Toto významné hudobné teleso je inšpiráciou pre vznik mnohých diel slovenských autorov a podstatne prispieva k obohateniu repertoáru detských zborových telies na celom území Slovenska.

Zbor vedie Adrian Kokoš, ktorý je uznávaným interpretom a propagátorom slovenskej vokálno-inštrumentálnej hudby. Nahral viacero hudobných titulov, ktoré vydali vydavateľstvá Slovak Radio Records, Universal Music a pravidelne sa podieľa na umeleckých programoch pre Rozhlas a televíziu Slovenska a Českú televíziu.

Lístky na podujatie je možné zakúpiť v sieti ticketportal.

Môžete však skúsiť šťastie a zapojiť sa do našej facebookovej súťaže o dve vstupenky na tento koncert. Víťaza lístkov spoznáme už v piatok 8. septembra.

Podmienky sú jednoduché:

  • Označte príspevok symbolom „like”
  • V komentári označte jednu osobu, s ktorou by ste chceli ísť na festival
  • Zdieľajte tento príspevok

Príspevok môžete komentovať aj viackrát. Zvýšite tak svoju šancu na výhru.

Sledujte nás.

Veľa šťastia!

Informácie redakcii poskytla Aneta Petrejová.


Ďalšie články