Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Komunálne voľby si počas víkendu zopakujú tieto obce

V sobotu si v 54 obciach v doplòujúcich vo¾bách vyberajú starostu i poslancov Komunálne voľby si počas víkendu zopakujú tieto obce. Foto: TASR/Ján Krošlák

TRENČÍN – V troch obciach Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) si budú v sobotu (9. 9.) v doplňujúcich voľbách voliť obyvatelia novú hlavu obce. Termín volieb do orgánov samosprávy obcí vyhlásil v apríli predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.

V obci Haluzice v okrese Nové Mesto nad Váhom a v Slavnici v Ilavskom okrese vyhlásil Najvyšší správny súd SR minuloročné riadne komunálne voľby za neplatné, v obci Brunovce v Novomestskom okrese starosta koncom minulého roka abdikoval. V Haluziciach sa v sobotných doplňujúcich voľbách o post starostu uchádzajú 42-ročná obecná účtovníčka Silvia Hadbábná (Hlas-SD) a 54-ročná konateľka spoločnosti Martina Jamborová (Občianska konzervatívna strana).

V Slavnici o starostovské kreslo zabojujú 57-ročný čiastočný invalidný dôchodca Peter Hutyra (SNS), 55-ročná ekonómka Gabriela Petrušková (nezávislá) a 63-ročná doterajšia starostka Anna Prekopová (KDH).

O post starostu obce Brunovce majú záujem 59-ročná živnostníčka Edita Mašánová (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti), 41-ročný zástupca starostu Jozef Pekarovič (Hlas-SD) a 44-ročná pracovníčka obecného úradu Stanislava Zervanová (ĽSNS).

(tasr)