Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Bojnice pripravujú trojdňové oslavy s nabitým programom

Bojnický zámok V Bojniciach pripravujú trojdňové oslavy. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

BOJNICE – Mesto Bojnice oslávi 910. výročie prvej písomnej zmienky. Oslavy potrvajú od 15. do 17. septembra a ponúknu aktivity pre všetky vekové kategórie. Ich súčasťou bude slávnostné oceňovanie osobností, remeselníci, dobové podujatia i zabíjačka.

Prvý deň osláv 15. septembra nesie podtitul Bojnické podhradie oslavuje a ponúkne výstavu o bojnických ochotníkoch, remeselný trh, zábavný program a animácie pre deti i dospelých, rozprávkové predstavenie i slávnostnú svätú omšu. Deň ukončí zábava pod holým nebom. Počas galaprogramu Bojnický rytier na Bojnickom zámku samospráva ocení i vybrané osobnosti mesta. TASR o tom informoval riaditeľ Kultúrneho centra Bojnice Vojtech Bartko.


Podujatie bude mať v sobotu 16. septembra podtitul Kráľovské Bojnice, na čo bude odkazovať i program. Jeho súčasťou bude okrem slávnostného otvorenia osláv a ukončenia letnej turistickej sezóny dobová kuchyňa, remeselný trh, dračie korzovanie, trubadúri, sokoliari, škola šermu či žoldnierska jednotka. Program ponúkne i divadelné predstavenie, podujatie Legendy ožívajú a ohňovú šou. V historickom centre sa uskutoční i piaty ročník Bojnického festivalu poctivých vín.

Tradičnú zabíjačku na námestí, vystúpenia folkloristov a hudobného dua s repertoárom slovenských piesní, ako i trh ponúkne program osláv 17. septembra s podtitulom V Bojniciach sa hoduje.


Doplnkovými podujatiami osláv výročia prvej písomnej zmienky bude výstava Zámocký akvarel v priestoroch zámku, dobrodružná nočná prehliadka zoo, výstava obrazov z maliarskeho sympózia v mestskej knižnici a exteriérové zážitkové hry.

(tasr)