Trenčianský Štandard

Tipy na víkendové podujatia v Trenčíne

Tipy na víkendové podujatia v Trenčíne. Foto: KIC Trenčín

TRENČÍN – Ak si chcete počas víkendu oddýchnuť od každodenných povinností, ste z Trenčína alebo vám neprekáža do Trenčína vycestovať, máme pre vás niekoľko zaujímavých možností.

Pôstny koncert Lúčnice v Trenčíne (25. 3. 2023 o 17:00, Gréckokatolícky Chrám sv. Cyrila a Metoda, 1. mája 10)

Obdobie 40 dní pred Veľkou nocou je charakterizované pôstom, fyzickým i duchovným. Je to čas stíšenia sa v zmysle očakávania udalostí zásadných pre kresťanov. Hudobní skladatelia vo svojich dielach vyjadrovali širokú škálu emócií spojených s pokáním, utrpením a bolesťou. 

V programe Pôstneho koncertu Speváckeho zboru Lúčnica zaznie okrem iných sakrálnych kompozícií výber zo Stabat Mater G. B. Pergolesiho, Lacrimosa z Requiem W. A. Mozarta a v premiére Pašie podľa Jána súčasného slovenského autora Mariána Kittnera.

Účinkujú:
Spevácky zbor Lúčnica
Vladimíra Babeľová – soprán
Martin Mikuš – barytón
Marek Janko – organ
Jozef Šimonovič – recitátor
Elena Matušová – dirigentka

Dĺžka programu: 1 hodina bez prestávky

Dogma Divadlo – predstavenie Komunál (25. 3. 2023, Družba Drama Studio, OC Družba, Soblahovská 1508)

Dogma Divadlo pôsobí pod pôvodným názvom Divadlo Kolomaž už od roku 1995 a je tak najstarším profesionálnym nezávislým divadlom v ére samostatnosti SR v Trenčíne. V sobotu predstaví v OC Družba autorskú divadelnú inscenáciu Komunál. Bude sledom mikropríbehov ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť na javisko verejného života. Konanie postáv vyzerá navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika. Príbeh je banálny a dôraz je kladený na postavu diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.

Sprievodca šťastím (25. 3. 2023, 10:00 – 13:00, New York štúdio, Bezručova 64 (bývalá City University)

Ak máte radi zážitkové stretnutia, potrebujete načerpať energiu, radosť do života a chceli by ste sa cítiť menej vystresovaní, rezervujte si v sobotu čas na prednášku lektorky Beáty Liptákovej. Začiatkom roku 2021 absolvovala kurz, ktorý jej doslova zmenil život. Dnes svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva vám. Poradí, ako sa cítiť spokojnejší sám so sebou a s rozhodnutiami, ktoré robíte.

Vstupenky v hodnote 25 eur si môžete zakúpiť v KIC Trenčín (aktuálne v mestskej veži) alebo online. Pre viac info kontaktujte: +421 905 393 872, [email protected].

Detské divadelné popoludnie v Maxe – predstavenie Dráčik Hapčí (26. 3. 2023, 15:00, OC MAX)

Inscenáciu o malom dráčikovi, lepšie povedané o legende, by ste aj v múdrych knihách hľadali márne. Predstavenie o priateľstve, ktoré vzniklo medzi princeznou Nezábudkou a dráčikom Hapčí, ale tiež o tom, ako odvážny dráčik pomohol zachrániť kráľovstvo pred princom Vilibaldom. Ako k svojmu menu dráčik prišiel, čo všetko zažil a hlavne, ako sa narodil, uvidíte na vlastné oči v nedeľu v OC MAX Trenčín.

Výstava PLAYMOBIL – Poď na hrad a vytvor si svoj svet

Hrad, rytieri, princezné, ale aj víly, škola, hasiči či policajti sú ústrednou témou výstavy, ktorá je primárne určená detskému divákovi, ale nepochybne zaujme aj dospelých. Počas víkendu môžete na Trenčianskom hrade obdivovať, čo všetko sa dá zo stavebnice PLAYMOBIL vytvoriť. No môžete si ju aj vlastnoručne vyskúšať a zahrať sa so svojím vytvoreným „dielom“.  Výstava sa koná v budove kasárne a potrvá do konca septembra 2023. Vstupné je v rámci hradných okruhov. 

Zdroj: KIC Trenčín

Denisa Hošková
Ďalšie články