Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Obec Drietoma sa angažuje v boji proti zákernej chorobe

20230913_181355 v Drietome konala verejno-vzdelávacia akcia Ružovej stužky. Foto: Blanka Hermanová

TRENČÍN – Uplynulý týždeň sa v kultúrnom dome v Drietome konala verejno-vzdelávacia akcia Ružovej stužky n. f. formou interaktívnej diskusie na tému Prevencia rakoviny prsníka.

Prednášku uviedol starosta Drietomy Jaroslav Mego, ktorý zdôraznil dôležitosť prevencie rakovinových ochorení. V rámci nadchádzajúceho celoeurópskeho „Ružového októbra“ hovorí celá Európa o význame mamografického skríningu, ktorý je rozhodujúci pre včasnú a úspešnú liečbu onkologického ochorenia prsníkov.

Na podujatí boli prítomné ženy informované aj o onkokontrole. Je to súbor bezplatných skríningových vyšetrení, ktoré zachraňujú životy a zdravie tých, ktorí ich využívajú včas a pravidelne. V živej diskusii sa hovorilo aj o zdravom životnom štýle a vyliečené ženy sa podelili o svoje skúsenosti so zápasom s onkologickým ochorením.

Pracovníčka Obecného úradu v Drietome Monika Hoštáková prisľúbila, že bude naďalej pokračovať v šírení osvety o onkologickom ochorení prsníkov. Dr. Alena Kállayová, ktorá reprezentuje Ružovú stužku n. f., na záver poďakovala účastníčkam so slovami: „Aj keby sa nám podarilo zachrániť život čo i len jednej ženy, tak sme do Drietomy neprišli nadarmo.“

Informácie redakcii poskytla Dr. Blanka Hermanová.