Dubničania si oslavy na novom modernom námestí užívali plnými dúškami

378556203_835000475292190_2487475154952094784_n Nové moderné zrekonštruované dubnické námestie praskalo vo švíkoch. Foto: mesto Dubnica n. V.

DUBNICA NAD VÁHOM – V sobotu 16. septembra sa pri príležitosti osláv 830. výročia prvej písomnej zmienky o Dubnici konalo aj slávnostné otvorenie zrekonštruovaného Námestia Matice slovenskej, kde sa konal aj atraktívny hudobný program, ktorého hlavnými hviezdami boli Peter Nagy a Dara Rolins.

Dubničania si včerajšiu slávnosť užili plnými dúškami. Kultúrny program ich nadchol a aj po oficiálnom skončení podujatia sa im nechcelo ísť domov. Korzovali na námestí, rozprávali sa so známymi, prípadne si posedeli na terasách kaviarní a reštaurácií, ktoré mali otvorené dlhšie ako zvyčajne.

Verejnosť je s novým námestím, ktoré sa vôbec nedá porovnať s tým, ako to tam bolo predtým, spokojná. Mesto sa snažilo o moderný a funkčný vzhľad tejto hlavnej centrálnej plochy, čo sa aj podarilo. Napriek tomu, že boli pri realizácii dosť limitovaní napr. aj tým, že sa pod námestím nachádzajú podzemné garáže, napokon dokázali do tohto priestoru dostať toľko zelene, koľko len bolo možné. Jej podiel sa oproti predošlej verzii zvýšil až trojnásobne.

Radosť z dobre vykonanej práce i z tohto úspešného eventu mohol mať aj dubnický primátor Peter Wolf, ktorý pre Trenčiansky Štandard uviedol, že súčasná podoba hlavnej centrálnej zhromažďovacej plochy nie je konečná, lebo námestie sa postupne bude ešte dotvárať.

„Komplexná rekonštrukcia Námestia Matice slovenskej je rozčlenená do šiestich etáp. Teraz sme uskutočnili prvé dve. Bola to investícia takmer za tri mil. eur a financovali sme ju z mestského rozpočtu, keďže sa na to nedali získať eurofondy a nebola vypísaná ani žiadna výzva na nenávratné finančné príspevky. Podľa finančných možností samosprávy sa v blízkej budúcnosti pustíme aj do zvyšných etáp, ale v tejto chvíli nevieme presne určiť, kedy to bude reálne. Naším ďalším cieľom je, aby na námestí pribudlo aj veľké pódium, na ktorom by mohli vystupovať folklórne súbory, speváci, hudobné skupiny, aby sa tu mohli uskutočňovať kultúrne akcie, koncerty a pod. Jedným z plánov je tiež to, aby súčasťou námestia bolo aj architektonicky zaujímavé umelecké dielo – menšie pódium situované medzi fontánami v sektore A. V súčasnosti máme zrekonštruované námestie v úvodných dvoch etapách,“ vyjadril sa pre Trenčiansky Štandard primátor P. Wolf.

Na oslavách v Dubnici n. V. nechýbal ani predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý exkluzívne pre Trenčiansky Štandard povedal:

Zdroj: Ľubomír Chochula


Ďalšie články