Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Skutočne k nám mieri stotisíc nelegálnych migrantov? Polícia reaguje

DSC_0792-1024x683 Nelegálni migranti sa zdržiavajú aj v Trenčíne. Foto: Rastislav Harakal

TRENČÍN – Strašenie migrantmi je v súčasnosti na Slovensku vďačnou témou. V jednom z videí z tlačovej besedy istej politickej strany, ktoré koluje na sociálnej sieti, odznela informácia, že Ministerstvo vnútra SR objednalo 100-tisíc tlačív potvrdenia o zotrvaní štátneho príslušníka tretej krajiny na území Slovenskej republiky.

Autor tohto hoaxu tak verejnosti podsúva ničím nepodloženú informáciu, že prílev migrantov v počtoch desiatok tisíc bol zámerom.

„Potvrdenie o zotrvaní na území SR je dokumentom, ktorý je prílohou metodiky postupu policajných útvarov v prípadoch nelegálnej migrácie a je dostupný v našich systémoch. Policajt pri spracovaní nelegálneho migranta v policajnom systéme tento dokument tlačí na bežný kancelársky papier z bežného počítača a tlačiarne a v počtoch, aké sú v danom čase potrebné,“ vysvetlila Polícia SR na sociálnej sieti.

A teda, nič také ako predtlačené dokumenty o zotrvaní migrantov na území SR v praxi neexistuje a nevyužíva sa. „Neverte dezinformáciám a sledujte našu najnovšiu preventívnu kampaň s názvom Hoaxy sa na mňa nelepia,“ doplnila polícia.

V Trenčíne sa migranti prevažne zdržiavali na hrádzi v blízkosti rieky. Foto: Rastislav Harakal