Zomrela výrazná osobnosť z Trenčianskeho kraja, ocenená v ankete Zlaté krídlo 2021

uprimnú

TRENČÍN – Bývalý dlhoročný riaditeľ Trenčianskeho osvetového strediska v Trenčíne a zakladateľ najúspešnejšieho letecko-modelárskeho klubu M. R. Štefánika v Trenčianskej Turnej Vladimír Zvalený navždy opustil tento svet 13. septembra.

Mgr. Vladimír Zvalený sa vyše 40 rokov venoval výchove mladých modelárov a 20 rokov viedol juniorskú reprezentáciu Slovenska. Patril medzi najstarších a najdlhšie pôsobiacich team-managerov vo svete. Pod jeho vedením vyrástla úspešná reprezentácia Slovenskej republiky, ktorá priniesla významné výsledky zo súťaží Svetového pohára, Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta organizovaných Medzinárodnou leteckou federáciou (FAI) v leteckom modelárstve.

Ako skúsený modelár dlho pôsobil v rôznych funkciách Zväzu modelárov Slovenska a mal výrazný podiel na vzniku, formovaní a činnosti následníckej organizácie pre modelárov s názvom Letecko-Raketomodelárska Asociácia Slovenska (LERMAS). „Navždy zostaneš v pamäti modelárov so svojím pozdravom ‚Letu zdar‘, na ktorý sme ti všetci hromadne odpovedali ‚Zdar, Zdar, Zdar‘. S týmto pozdravom sa s tebou všetci lúčime,“ uviedla organizácia LERMAS na svojej webovej stránke.

Za celkový prínos, nie iba v modelárstve, ale v celom letectve, bol Vladimír Zvalený ako prvý modelár v histórii SR ocenený v rámci ankety Zlaté krídlo 2021.

Česť jeho pamiatke.

(Podcast s Vladimírom Zvaleným si môžete pozrieť tu.)

Vladimír Zvalený zomrel 13. septembra 2023. Zdroj: LERMAS

Ďalšie články