Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

FOTO: Sudca rozhodol v kauze strelca z Čachtíc, vyjadril sa aj obhajca

WhatsApp Image 2023-09-20 at 13.50.08 Muž do väzby nepôjde. Foto: Rasťo Harakal

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Muža, ktorý je obvinený v prípade usmrtenia 30-ročnej Lucie v Čachticiach, predviedli v stredu pred sudcu Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom. Ten nakoniec rozhodol, že obvinený nepôjde do väzby a trestnému stíhaniu bude čeliť na slobode, načo prokurátorka podala sťažnosť.

Štyridsaťosemročnému mužovi v nedeľu večer vystrelila v rukách guľová zbraň počas jej údržby. Ako v stredu informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, obvinený porušil „zákonom uloženú dôležitú povinnosť, podľa ktorej ako držiteľ zbrojného preukazu je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom“.

Túto povinnosť však porušil a vystrelená guľka zasiahla mladú mamičku Luciu v jej byte. Podľa svedkov ešte stihla zakričať o pomoc, no následne na mieste odpadla a zomrela.

Obvinený do väzby nepôjde, galaktická náhoda

Celé stredajšie pojednávanie so 48-ročným Patrikom trvalo viac ako štyri hodiny. Pred 18:00 sudca rozhodol, že obvinený do väzby nepôjde. K verdiktu sa vyjadril aj obhajca obvineného Viliam Parák.

Obhajca s istotou vylučuje špekulácie na sociálnych sieťach. Foto: Rasťo Harakal

„Skutok bola ozaj obrovská nešťastná náhoda, je to tragédia. Môžem vyjadriť len úprimnú sústrasť poškodeným. Môžem uistiť verejnosť, že vyšetrovanie je vedené veľmi korektne a aj touto cestou chcem vyjadriť prosbu verejnosti, že z tých dôkazov, ktoré sú momentálne v spise doposiaľ zadovážené s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou, by som mohol vylúčiť za obhajobu tie špekulácie a verzie, ktoré idú po sociálnych sieťach. Môžem povedať, že to bola galaktická náhoda,“ uviedol krátko po súdnom pojednávaní obhajca.

Obvineného odvážajú na okresný súd. Foto: Rasťo Harakal

Obhajca ďalej vyvrátil na sociálnych sieťach často spomínanú verziu, že obvinený sledoval obeť cez svoj puškohľad. Oficiálna verzia je trestný čin z nedbanlivosti. Muža obvinili pre prečin usmrtenia.


Rasťo Harakal