Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

VIDEO: Spartak s kapitánom Marekom Hovorkom chce pritiahnuť fanúšikov na tribúny

hovorka Dubnický kapitán Marek Hovorka. Foto: Ľubomír Chochula

DUBNICA NAD VÁHOM – Hokejisti účastníka Tipos Slovenskej hokejovej ligy TSS Group Spartak Dubnica n. V. vykorčuľovali tohto roku na ľad už 17. júla a na štart novej sezóny sú dobre pripravení.

Vedenie klubu pri zháňaní nových posíl stavilo hlavne na odchovancoch. Dubnickým funkcionárom sa podarilo angažovať Michala Kluku a Jozefa Šveca, ale najväčšími posilami sú dvaja tohtoroční majstri Slovenska z Košíc. Útočníci Radoslav Tybor a Marek Hovorka.

Zdroj: Ľubomír Chochula

„Po 20 rokoch som sa rozhodol pre návrat do materského klubu, ktorému mám čo vracať. Som Dubničan, tu som s hokejom začínal a tu s ním hádam aj skončím. Teším sa na novú sezónu. Ambície a ciele mám len tie najvyššie, hlavne, čo sa týka tímu. Verím, že budeme hrať atraktívny hokej, ktorým pritiahneme fanúšikov na zimák. Sme predsa hokejové mesto. Povzbudzovanie a podporu divákov budeme potrebovať,“ povedal pre Trenčiansky Štandard dubnický kapitán Marek Hovorka.

Nie je vylúčené, že počas súťaže sa môže káder ešte doplniť. Zišiel by sa ešte kvalitný obranca a jeden legionár v tíme nemusí byť konečným počtom. No len za predpokladu, že pôjde o skutočnú posilu.

„Áno, naše mužstvo je posilnené, ale posilnili sa aj naši konkurenti. Cieľom je držať sa v horných poschodiach tabuľky. Nevidel som ešte hrať všetkých našich súperov, až po vzájomnej konfrontácii s nimi budeme múdrejší. Určite však chceme prilákať našich priaznivcov na tribúny,“ uviedol pre Trenčiansky Štandard výkonný riaditeľ klubu Roman Chatrnúch, ktorý vzápätí dodal: „Trénerom mužského áčka zostal skúsený kormidelník Dušan Gregor. Dohodli sme sa na koncepčnej spolupráci, výhľadovo na viac sezón, nebol dôvod na zmenu. Poznám ho viac ako 25 rokov. Trénoval aj mňa. Viem o jeho kvalitách, má dobré výsledky svojej práce a vzťah k dubnickému hokeju. Pomáha nám posúvať sa dopredu. Angažovať ho pred rokom bola dobrá voľba.“

Dubničania začínajú nový ročník SHL dvoma stretnutiami vonku (v piatok 22. septembra v Považskej Bystrici a v nedeľu 24. septembra v Skalici). Je lepšie štartovať na domácom ľade alebo naopak?

„Je to uhol pohľadu. Úvod netreba podceniť, ale v dlhodobej súťaži to nehrá až takú významnú rolu. Kvalitné mužstvo musí vedieť vyhrávať na domácom ľade i u súperov. Dôležitý bude záver a podľa toho sa bude aj hodnotiť, či bola sezóna úspešná. No, samozrejme, v prvých dvoch zápasoch chceme uspieť,“ pokračoval Chatrnúch pre Trenčiansky Štandard.

Ak by to vyšlo, potom lepšiu pozvánku na prvý domáci duel (v stredu 27. septembra proti nováčikovi súťaže z Rimavskej Soboty o 18:00) sotva možno fanúšikom predostrieť.

„Uvedomujeme si, že najväčším lákadlom, okrem angažovania domácich odchovancov, bude hlavne predvádzaná hra a výsledky mužstva. Verím, že si Dubničania nájdu cestu na zimný štadión a prídu hráčov podporiť v hojnom počte,“ vyjadril sa Chatrnúch.

Klub pracuje s rozpočtom 450 000 eur, generálnym partnerom ostala spoločnosť TSS Group, ale pomáhajú aj ďalší sponzori a mesto.

„Ďakujeme všetkým partnerom a sponzorom za podporu dubnického hokeja. Veľmi si to vážime. Vďaka patrí aj mestu, ktoré v tejto sezóne na hokejovú mládež poskytuje dotáciu vo výške 90 000 eur. Tohto roku sa nám podarilo otvoriť všetky mládežnícke kategórie, čo dlhé roky nebolo. Chceme, aby dubnické talenty napredovali a aby tí najkvalitnejší našli po dovŕšení juniorského veku uplatnenie aj v seniorskom tíme, prípadne vo vyšších ligách či reprezentácii. “ doplnil Chatrnúch.

Hráčsky káder

Brankári: Matej Kristín, Patrik Lietava, Alex Ráchel. Obrancovia: Dominik Trška, Enrik Švec, Michal Chatrnúch, Martin Hřebíček, Peter Mikuš, Michal Kapičák, Michal Hruška, Dávid Janík, Filip Rajzík (skúška). Útočníci: Marek Hovorka, Radoslav Tybor, Martin Pobežal, Michal Kluka, Jozef Švec, Lukáš Tábi, Ondrej Mikula, Jakub Uram, Miroslav Kristín, Ondrej Bárdoš, Lukáš Škvarek, Nicolas Korbel, Nicolas Ferenyi, Jozef Haščák. Odchovanci: Matej Kristín, Trška, Švec, M. Chatrnúch, Kluka, Švec, Miroslav Kristín, Hovorka, Tybor. Legionár: Hřebíček.


Ľubomír Chochula