Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

V piatok sa začína obľúbený Novomestský jarmok. Program stojí za to

306963048_526318015971378_4852388906504843300_n Tento rok bude opäť plný atrakcií. Zdroj: FB/Novomestský jarmok

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Od piatku 22. septembra do nedele 24. septembra sa koná už 43. ročník Novomestského jarmoku. Okrem stánkov či kolotočov ponúkne aj bohatý kultúrny program.

Návštevníci nájdu v programe známe slovenské kapely ako Billy Barman, Heľenine oči alebo Ščamba. Na svoje si prídu takisto aj folkloristi. Môžete sa tešiť aj na burčiak či iné skvelé dobroty. Sú pripravené aj obľúbené atrakcie a veľké kolotoče. Rovnako treba rátať aj s dopravnými obmedzeniami, ktoré súvisia s jarmokom.

Program jarmoku. Zdroj: Nové Mesto nad Váhom

Obmedzenia od 22. 9. do 7:00 dňa 25. 9. 2023:

  • Ulica M. R. Štefánika v úseku od okružnej križovatky s ul. Hviezdoslavova a ul. Hurbanova po križovatku s miestnou komunikáciou ul. Kpt. Nálepku (pri Základnej škole)
  • Ulica Hviezdoslavova v úseku od okružnej križovatky s ul. M. R. Štefánika a ul. Hurbanova po okružnú križovatku s cestou II/504 ul. J. Kollára a ul. Štúrova (pri Gymnáziu M. R. Štefánika)
  • Ulica Hurbanova v úseku od okružnej križovatky s ul. Hviezdoslavova a ul. M. R. Štefánika po križovatku s komunikáciou ul. J. Weisseho (pri objekte Slovenskej pošty).

Obchádzkové trasy vedú po cestách II/504 ulíc Odborárska, Holubyho, Klčové, J. Kollára, Štúrova a Čachtická, ďalej po miestnych komunikáciách ulíc Hurbanova, J. Weisseho, Budovateľská, M. R. Štefánika a Malinovského.

Na jarmoku budú používať vratné zálohované poháre

V obehu budú vratné poháre aj s mestskou grafikou. Vratný pohár je vyrobený z ľahkého, pevného a odolného plastu. Je určený na viacnásobné použitie. Pohárik má praktické ucho, preto vám nebude prekážať v ruke, ale môžete si pohár zavesiť napríklad za opasok.

Vratné poháre tento rok aj s mestskou grafikou. Zdroj: Nové Mesto nad Váhom

Ak to bude fungovať?

V stánku, kde si kúpite nápoj, za pohár zaplatíte zálohu. V označených stánkoch vám za nepoškodený pohár zálohu vrátia. Záloha vratného pohára sú 2 eurá.

Pohár s mestskou grafikou môžete byť pre vás pekný suvenír

Po uhradení zálohy je pohár majetkom návštevníka podujatia a za prípadné odcudzenie, poškodenie predajca nezodpovedá. Záloha je vratná iba v prípade, ak je pohár vrátený a nepoškodený.

Zdroj: Mesto Nové Mesto nad Váhom