Trenčianský Štandard

Z bývalej Meriny budú rezidenčné byty

Z bývalej Meriny budú rezidenčné byty. Foto: Katedra Komunikácie

TRENČÍN – Developerská spoločnosť Occam Real Estate premení nevyužívanú priemyselnú zónu bývalej textilnej fabriky Merina na rezidenčný projekt s viac ako 600 bytmi.

„Nová Merina je primárne projekt, ktorý premieňa dlhodobo zanedbanú industriálnu časť Trenčína na kvalitné a udržateľné bývanie v prémiovej lokalite,“ informoval Marek Kalma, ktorý je za projekt zodpovedný.

Stavebný pozemok sa nachádza v severovýchodnej časti Trenčína v blízkosti mestského parku a hlavnej autobusovej a železničnej stanice, s rýchlym prístupom do centra.

Súčasťou areálu je aj objekt teplárne s rozvodňou v rozsahu starej turbínovej haly. Tú plánujú zachovať a vytvoriť z nej športovo-kultúrne stredisko, ktoré bude slúžiť celému mestu Trenčín.

Aj z toho dôvodu spustili v spolupráci s mestom Trenčín urbanisticko-architektonickú súťaž za účasti popredných slovenských a českých ateliérov.

„Z pohľadu mesta je vynikajúce, že investor sa rozhodol ísť cestou súťaže. Súťaž bola vynikajúco pripravená, priniesla očakávané a kvalitné výsledky od profesionálnych tímov. Kiež by tak postupovali všetci alebo aspoň viacerí investori,“ uviedol hlavný architekt mesta Trenčín Martin Beďatš.

„Merina bola a bude súčasťou Trenčína. Stane sa pohodovým a útulným domovom pre mnohých súčasných a budúcich obyvateľov,“ povedal víťaz súťaže Oliver Sadovský z ateliéru Sadovsky & Architects.

Plánovaný začiatok výstavby prvej fázy je v roku 2025. Ďalšie fázy budú pokračovať podľa aktuálnych podmienok na realitnom trhu.

Denisa Hošková
Ďalšie články