Trenčianský Štandard

Výstavba hokejovej haly napreduje

Výstavba hokejovej haly napreduje. Foto: TSK

TRENČÍN – Nová hokejová hala pre trenčiansku Hokejovú akadémiu dostáva reálne kontúry.

Unikátny koncept, ktorý má slúžiť predovšetkým mládeži a budúcim hokejovým hviezdam, vznikol v spolupráci Trenčianskeho samosprávneho kraja, župnej Strednej športovej školy a Slovenského zväzu ľadového hokeja.

„Je to asi najväčšia stavba, ktorú realizuje Trenčiansky samosprávny kraj a po stavbách týkajúcich sa našich nemocníc asi aj najdrahšia. Zemné práce sú už za nami a dnes sa zabetónovala základová doska na snežnú jamu. Všetky práce prebiehajú naozaj dobre,” uviedol župan Jaroslav Baška.

Súčasťou stavby, ktorá vyrastá v mestskej časti Zámostie, bude hlavná hracia ľadová plocha s rozmermi 60m x 26m a tréningová hokejová hala s rozmermi 24,4m x 26 m s tribúnou pre 388 osôb.

Trenčianska hokejová hala je pilotným projektom regionálnych hokejových akadémií, ktoré by mali do konca roku 2023 pribudnúť v každom kraji.

„Hokej je šport, ktorý spája všetkých ľudí a vieme sa pri ňom zjednotiť. Myslím si, že práve tento projekt regionálnych hokejových akadémií nám umožní nadviazať na tie úspechy, ktoré mal slovenský hokej v minulosti,“ dodal Baška.

ZDROJ: TSK

Denisa Hošková
Ďalšie články