Trenčianský Štandard

Šesťstotisíc eur pre Kreatívny inštitút

Šesťstotisíc eur pre Kreatívny inštitút. Foto: Pixabay
Šesťstotisíc eur pre Kreatívny inštitút. Foto: Pixabay

TRENČÍN – Kreatívny inštitút – spoločná nezisková organizácia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a mesta Trenčín dostane od Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) finančný príspevok vo výške 550 000 eur a dotáciu vo výške 50 000 eur. Zmluvy o príspevku a dotácii schválili na pondelkovom zasadnutí poslanci Zastupiteľstva TSK.

Kreatívny inštitút založili kraj a radnica za účelom organizácie a koordinácie aktivít, súvisiacich s úspešnou kandidatúrou mesta Trenčín o titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. V súlade so zákonom môže zakladateľ poskytnúť neziskovej organizácii finančný príspevok na úhradu nákladov na jej správu.


Ako informovala vedúca finančného odboru Úradu TSK Renáta Ozimová, finančný príspevok vo výške 550 000 eur bude účelovo viazaný na úhradu nákladov na správu neziskovej organizácie v súlade so schváleným rozpočtom neziskovej organizácie.

Dotácia vo výške 50 000 eur bude účelovo viazaná na aktivity, činnosti a projekty spojené s projektom EHMK 2026, uvedené v publikácii BIDBOOK Trenčín 2026. Financie na príspevok i dotáciu sú súčasťou rozpočtu TSK na obdobie rokov 2023 – 2025.

(tasr)

Mária Jakúbeková
Ďalšie články