Trenčianský Štandard

Trenčiansku tržnicu otvoria už čoskoro. Predajcovia si však priplatia

Trenčiansku tržnicu otvoria už čoskoro. Foto: Mesto Trenčín

TRENČÍN – Nová sezóna na trhovisku pri OC Družba prinesie pre zákazníkov rozšírený sortiment, pre predajcov nové ceny za predajné zariadenia a prenajatú plochu.

Poplatky za predajné miesta pritom neupravovali od roku 2011. Vzhľadom na zmeny cien energií, vodného, stočného, ale aj poplatkov za odvoz a likvidáciu odpadu, ich však mestské zastupiteľstvo ešte vo februári 2023 bolo nútené navýšiť. 

„Napríklad pri krytom predajnom zariadení bez úložného priestoru sa poplatok na deň zvýšil z 3,50 na 5,50 eur, miesta s úložným priestorom z 3,80 na 6,00 eur. Pri mesačnom prenájme krytého zariadenia s úložným priestorom zaplatil predajca po starom 95 eur, dnes 150 eur,” informovala radnica.

Hlavná sezóna na trhovisku by sa mala začať v polovici apríla. Pribudne predaj rýb v predvianočnom období či možnosť predávať z vlastného chladiaceho zariadenia. Pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov dokončujú údržbu hygienických zariadení, drobných stavebných a vodoinštalačných prác, opráv stolov a elektroinštalácie.

Denisa Hošková
Ďalšie články