Trenčianský Štandard

Novomestskí policajti zadržali drogových dílerov. Za obchodovanie s omamnými látkami im horzí vysoký trest

Novomestskí policajti zadržali zadržali dvoch drogových dílerov. Foto: Michal Večeřa

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania a zabezpečených dôkazov preukázali, že muži vo veku 45 a 23 rokov si na rôznych miestach zabezpečovali omamné a psychotropné látky. 

Pervitín, marihuanu a hašiš následne neoprávnene prechovávali pre vlastnú potrebu, ale aj za účelom ďalšej distribúcie viacerým konzumentom drog.

„Novomestskí kriminalisti počas vyšetrovania zaistili 2 kusy plastových vreciek s obsahom sušeného rastlinného materiálu zelenej farby, plastové vrecko s obsahom hnedozeleného lisovaného materiálu a zatavenú plastovú injekčnú striekačku s obsahom kryštalickej látky bielej farby. Z predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Bratislava vyplýva, že zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 63 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa,” uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Vyšetrovateľ obvinil páchateľov z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvinených, s ktorým sa súd stotožnil.

Obaja muži boli už v minulosti súdne trestaní. V prípade dokázania viny im tentoraz hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Denisa Hošková
Ďalšie články