Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Tipy na víkendové podujatia v Trenčíne

05_Trencin_c-2018-B_Capak-29-DSC_3045 Mierové námestie v Trenčíne. Foto: Bořivoj Čapák

TRENČÍN – Existuje mnoho spôsobov, ako stráviť víkend. Záleží predovšetkým na vašich záujmoch a preferenciách. V dnešnej ponuke kultúrnych tipov vám ponúkame niekoľko nápadov, ako si užiť voľný čas v Trenčíne. Dáte sa nahovoriť?

Malajzia, Singapur, Brunej – 28. 10. 2023, 15:00, Kaviareň Na Ceste

O 5 minút 12. Aj tak by sa dalo nazvať ďalšie cestovateľské dobrodružstvo Michala Floreša. Opäť navštívil Juhovýchodnú Áziu, tentokrát Malajziu, Singapur a malý sultanát na ostrove Borneo, Brunej. Vyrazil 23. decembra 2019 a vrátil sa 10. januára 2020, teda niekoľko týždňov predtým, než v Európe naplno vypukol COVID-19 a všetko sa začalo obmedzovať a zatvárať. Príďte sa pozrieť, čo všetko zažil v týchto ropných krajinách, kde nechýbalo málo, aby prišiel o zrak, či zistil, že niektoré veci, ktoré sa zdajú všeobecne známe, niekedy a niekde nie sú.

The Backwards: Beatles revival – 28. 10. 2023, 20:00, Piano

Jedna z najúspešnejších Beatles revivalových kapiel na svete sa predstaví s novým programom The Beatles Ultimate Tour. Kapela The Backwards je dvojnásobným víťazom Svetového Beatlefestu v New Yorku, hrala v 3 muzikálových projektoch – Divadlo Nová scéna Bratislava, Divadlo Spirála Praha a Národní divadlo moravskoslezské Ostrava.

Strhujúcí výlet do hudobnej minulosti plnej nezabudnuteľných hitov pre niekoľko generácií fanúšikov Beatles čaká na všetkých návštevníkov koncertov kapely The Backwards.

Vstupenky kúpite tu.

DVA (CZ) – 28. 10. 2023, 21:00, Klub Lúč

Pre kapelu DVA majú hudobní kritici vyhradenú škatuľku „nezaraditeľné“ – dvojica v zložení Jan Kratochvíl a Bára Kratochvílová zhmotňuje svoje originálne hudobné vízie nespočetnými prostriedkami: svoju predstavu o tom, ako má znieť tango, napĺňajú beatboxom a klarinetom. Čerpajú aj z estetiky kabaretu alebo cirkusu. Príbehy z vlastných svetov potom popisujú vlastným vymysleným jazykom – práve preto sa pre ich hudbu vžilo označenie „folklór neexistujúcich národov“. Za obdobie svojej existencie stihli obísť prakticky celú Európu. Ťažisko tvorby kapely DVA leží v živých vystúpeniach. Koncerty sú vyhlásené predovšetkým hravosťou a kreativitou – obaja členovia na pódiu s úplnou samozrejmosťou striedajú hudobné nástroje, zaznieva gitara, živé slučky, saxofón, klarinet, dychový midikontroler, megafón, ale aj rôzne hračky.

Vstupenky kúpite tu.

Festival Hudba pod hradom: Koncert historickej hudby – 29. 10. 2023, 18:00 až 19:00, Piaristické gymnázium (vchod z Mieroveho námestia)

Hosťami predposledného festivalového koncertu je zoskupenie Ensemble Musicum Thesaurus. V ich podaní zaznie historická hudba minulých storočí.

Vstupné 10 eur, pre členov klubu 7 eur. Predpredaj v KIC.

Podrobnosti nájdete na www.thff.eu

Pavol Seriš: Pri Kase – 29. 10. 2023, 19:00, Družba Drama Studio, OC Družba, Soblahovská 1508

Komédia jedného herca z prostredia supermarketov, hypermarketov, megamarketov a gigamarketov. Paródia na dnešnú konzumnú spoločnosť vychádzajúca ako z reálneho, tak z absurdného základu. Autorská zmes stand-up comedy a pohybového herectva zo sveta obchodu, bez návštevy ktorého si pomaly nevieme predstaviť ani deň. Komédia získala Cenu diváka na medzinárodnom festivale netradičných divadiel Kopřiva 2017. Režijná spolupráca: Adam Steinbauer.

Vstupenky kúpite tu.

Pavol Seriš je absolventom Ateliéru fyzického divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde v decembri 2017 dokončil aj doktorské štúdium. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne autorskému divadlu jedného herca; momentálne má v repertoári sedem monodrám: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále, Pozemšťan a DADA Revue.

Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení, najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Hlavnú Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.


Denisa Hošková