Trenčianský Štandard

Agresor surovo napadol družku. Po príchode jej matky začal besnieť! Všetko sledovalo malé dieťa

Agresor napadol matku a starého otca (Ilustračná fotografia). Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj/Facebook

MORAVSKÉ LIESKOVÉ – Desivé chvíle prežili dve ženy a dievčatko počas útoku v rodinnom dome. Nepomohli im ani zamknuté dvere.

O prípade informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová. Muž vo večerných hodinách po predchádzajúcej slovnej hádke na poschodí rodinného domu v obci Moravské Lieskové fyzicky napadol svoju družku a to tak, že jej dal facku. Poškodená sa voči ďalším útokom muža začala aktívne brániť. Na pomoc dcére prišla aj jej matka, ktorú muž taktiež fyzicky napadol. Staršiu ženu opakovane sotil, strhol jej dioptrické okuliare, pričom ju poškriabal na pravom líci. Svedkom mužovho vyčíňania bolo aj maloleté dieťa.

Matka poškodenej po útoku muža zobrala na ruky vnučku, s ktorou chcela utiecť na prízemie rodinného domu. Muž začal na ženu kričať vulgarizmy, pričom sa pokúsil sotiť ju dolu schodmi aj s dieťaťom na rukách, čomu zabránila jeho družka. Následne muž svoj hnev obrátil proti družke, ktorej spôsobil viaceré zranenia.

Poškodeným ženám sa podarilo zamknúť v izbe. Muž však dvere izby vyrazil. Staršia žena sa snažila dcéru a vnučku pred násilníkom brániť. Po tom, ako ju muž fyzicky napadol, odišiel na poschodie rodinného domu, odkiaľ vykrikoval na ženy vulgarizmy a vyhrážky.

Obe ženy po útokoch potrebovali lekárske ošetrenie. Muž spôsobil družke zranenia s dobou liečenia v trvaní približne 4-5 týždňov. Zranenia jej matky si vyžiadali jednorazové ošetrenie.

Polícia zadržala útočníka a umiestnila ho v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Novom Meste nad Váhom vzniesol obvinenie 28- ročnému mužovi pre prečin nebezpečné vyhrážanie v súbehom s prečinom ublíženie na zdraví. Zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

Obvinenému, ktorý bol už aj v minulosti súdne trestaný, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 roky.

Lukáš Dedík
Ďalšie články