Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

VIDEO: Ďalšia brigáda veriacich priblížila dokončenie diela

1 Dobrovoľníci pracovali tak ako na každej brigáde. S elánom a so srdcom. Foto: Ľubomír Chochula

DUBNICA NAD VÁHOM – V sobotu 28. októbra sa uskutočnila celkovo už 16. brigáda na stavbe gabionového plota pri Kostole sv. Jána Bosca.

Na brigáde, na ktorej sa znovu osobne zúčastnil aj autor článku a spolu s ním ďalších 15 dobrovoľníkov, nechýbal ani Dubničan Rastislav Kolman. Ten vo videu pre Trenčiansky Štandard povedal:

Zdroj: Ľubomír Chochula

R. Kolman nebol síce na každej brigáde, ale vždy, keď mu to čas a povinnosti dovolia, tak sa jej zúčastní. Fyzická práca mu nerobí problémy.

„Dnes sme dávali kamene do pripravených pletív. Ešte bude potrebné osadiť bránky, ktoré zatiaľ neprišli. Som veľmi rád, že môžem pomôcť a vytvárať spoločenstvo s veriacimi. Mám radosť z toho, ako rastie tento plot, ako sa Saleziánska farnosť rozvíja a ako postupne skrášľujeme nový kostol, do ktorého chodím pravidelne na bohoslužby. Počas nich miništrujem, čítam sväté písmo a rozdávam sväté prijímanie ako akolyta. Samozrejme, že rád navštívim aj Kostol sv. Jakuba, ktorý má nielen duchovnú, ale aj historickú hodnotu, kde tiež načerpám veľa síl,“ povedal pre Trenčiansky Štandard Kolman, ktorý býva neďaleko od nového kostola v jednom paneláku na sídlisku.

Nebola to posledná brigáda, lebo brána cez cestu smerom na parkovisko a dve malé bránky pri vchode do kostola ešte nie sú hotové (robia sa v Dubnici n. V.) a budú vyrobené až o mesiac. Dielo bude dokončené až po ich inštalácii.

Nie je podstatné, kedy sa to stane, lebo oveľa dôležitejšie je to, že sa tu svojpomocne nebuduje len plot, ale aj krajšie vzťahy. Dubnickí saleziáni sa svoju farnosť snažia budovať nielen po tej duchovnej stránke, ale aj zapájať ľudí do spoluzodpovednosti za jej správu a za to, ako vyzerá. A to sa im aj darí…


Ľubomír Chochula