Trenčianský Štandard

Ivana Gáborík a jej čarovný Trenčín

Ivana Gáborík s dcérou Bellou. Foto: Ivana Gáborík

TRENČÍN – Tridsaťšesťročná rodáčka z Nitry nám prezradila, prečo žijú s manželom Mariánom Gáboríkom a ich deťmi v Trenčíne a čím jej mesto učarovalo.

S manželom ste dlhodobo pôsobili v zahraničí a svoje aktivity ste mali aj v našom hlavnom meste. Prečo ste sa nakoniec rozhodli pre Trenčín?

Podarilo sa nám spolu vidieť kus sveta a okúsiť ako chutí život aj v zámorí. Ale čím je človek starší, tým ho to viac ťahá domov. A to bol aj náš prípad. Moja práca je pomerne flexibilná, ale väčšina manželových aktivít je spojená s jeho rodným mestom. Preto bola naša voľba jednoznačná.

Aký je Trenčín?
Trenčín je krásne čarovné miesto, ktoré aj napriek svojej bohatej histórii nezaspalo na vavrínoch. Zveľaďovanie jednotlivých častí výrazne napomáha k tomu, aby sa tu nielen turisti, ale aj domáci obyvatelia cítili príjemne.

Máte tu svoje obľúbené miesta?

Medzi moje najobľúbenejšie miesta patrí určite Trenčiansky hrad spolu s malebnými hradnými uličkami. Tie vás zavedú na námestie, kde si okrem výhľadu na hrad vychutnáte aj skvelú kávu. Určite nesmiem zabudnúť na lesopark Brezina, ktorý máme neďaleko od domu a je ideálnym miestom na prechádzky v každom ročnom období. A tiež zimný štadión Mariána Gáboríka.

Čo vás robí šťastnou? Ako ženu, manželku a matku.

Šťastie je pre mňa, keď sa mi darí nájsť rovnováhu medzi týmito troma svetmi. Keď jedna rola nie je na úkor tej druhej a druhá na úkor tretej. Keď sa nesnažím prepínať svoje sily nad moje možnosti a povyšovať akékoľvek aktivity nad potreby mojej rodiny. Keď sa mi darí vhodným spôsobom rozložiť sily na prácu, na voľný čas s rodinou a podarí sa mi uchmatnúť si občas chvíľku aj pre seba. Vtedy som šťastná.

Denisa Hošková
Ďalšie články