Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Tipy na víkendové podujatia v Trenčíne: Dobrodružstvo s vtákmi aj skvelé koncerty

Snímka obrazovky 2023-10-31 o 11.40.14 Mierové námestie v Trenčíne. Zdroj: Shutterstock.com

TRENČÍN – Vyberte sa do trenčianskych ulíc spolu s partnerom, priateľmi alebo rodinou a využite voľný čas naplno. Tento víkend na vás v našom meste čakajú skutočne skvelé príležitosti.

Sobotný ateliér – 4. 11. 2023, 10:30 až 12:00, Galéria M. A. Bazovského

GMAB vás pozýva na spoločnú tvorivú dielničku pre rodičov s deťmi od 6 do 12 rokov, zameranú na rôzne výtvarné techniky, témy a inšpirácie aktuálnymi výstavami.

Vstupné: 2 eurá/dieťa.

Prechádzky mestom so sprievodcom: Trenčianske remeslá a cechy – 4. 11. 2023, 16:00, Kultúrno-informačné centrum

Cechy združovali remeselníkov rovnakého remesla. Zaručovali kvalitu výrobkov, čím napomáhali hospodárskemu rozvoju. Na čele stál cechmajster, ktorý dbal na dobré meno cechu, dodržiavanie pravidiel a pravidelne zvolával schôdze. Ktoré cechy vznikli ako prvé v Trenčíne? Čo mal na starosti „tatík“? Koľko hodín denne museli pracovať tovariši?

Vstupné: 1,50 eura dospelí; 0,50 eura deti od 6 rokov.

Predpredaj v KIC Trenčín.

Tom Holliston (CAN, NoMeanNo) + Simon Wells (UK, Snuff) – 4. 11. 2023, 20:00, Klub Lúč

Členovia kultových kapiel NoMeansNo a Snuff sa vydali na spoločné turné v akustickej verzii. Simon si nahral svoje a Tom zas to svoje. Ale spolu to bude fungovať… Tom Holliston si sadne na stoličku, ktorú mu netreba ponúkať, pretože si ju vždy nájde sám a predstaví nám materiál zo svojho najnovšieho CD.

Vtáky v zime – 5. 11. 2023, 14:00, Tarzania na Brezine

Maximálny počet účastníkov je 50. Rezervujte si svoje miesto cez e-mail tarzania.trenci[email protected], uveďte meno a či máte záujem o búdku alebo kŕmidlo.

14:00 – kŕmenie vtáctva v zime – prednáška s ornitológom.

14:30 – výroba kŕmidiel a búdok.

Príspevok na stavbu kŕmidla je 6 eur a búdky 4 eurá.

Detský divadelný klub: Dobrý deň pán Vlk! alebo tie najkrajšie narodeniny – 5. 11. 2023, 15:00 až 16:00, Klub Lúč

Kto sa bojí, nech nechodí do lesa, kto sa nebojí, nech ide do divadla. A môže sa stať, že sa nadýchate vône lesa, že nazbierate huby alebo chytíte vlka za chvost. Keď budete mať šťastie, možno ochutná aj z babičkiných zaváranín, možno bude musieť utekať pred diviakom a možno mu pritom budú tiecť slzy. Od smiechu.

Dramatizácia, réžia, bábky, hrá: Lukáš Tandara

Festival Hudba pod hradom: záverečný koncert – 5. 11. 2023, 18:00 až 19:15, Hviezda

Záverečným koncertom festivalu Hudba pod hradom je violový recitál Ivana Paloviča s klavírnym doprovodom Jolany Palovičovej.

Súrodenci Ivan Palovič a Jordana Palovičová študovali na Konzervatóriu v Bratislave a VŠMU a neskôr v zahraničí. Ivan Palovič pokračoval na Hochschule für Musik und Theater Zürich a na Univerzite Mozarteum v Salzburgu, Jordana Palovičová postgraduálne navštevovala Royal College of Music v Londýne a Musikhochschule v nemeckom Lübecku.

V súčasnosti pedagogicky pôsobia na VŠMU, respektíve Konzervatóriu v Bratislave. Pravidelne účinkujú na domácich a zahraničných pódiách. Spoločne sa predstavili na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Poľsku, Veľkej Británii, Švajčiarsku, Taliansku. Ako duo realizovali nahrávky pre Český, respektíve Slovenský rozhlas. Dôležitú súčasť ich repertoáru tvoria slovenskí autori, mnohé ich diela uviedli v premiére (okrem iných Pavol Bagin, Ľuboš Bernáth, Peter Machajdík).

Podrobnosti ku koncertu na www.kpvh.

Vstupné 10 eur, pre členov klubu 7 eur.

Vstupenky na podujatie je možné kúpiť online alebo v Kultúrno-informačnom centre.


Denisa Hošková