Trenčianský Štandard

Drezúrne preteky v Žrebčíne Motešice sa vydarili. Bodovali aj Slováci

Drezúrne preteky v Žrebčíne Motešice sa vydarili. Foto: Žrebčín Motešice

MOTEŠICE – Počas uplynulého víkendu sa na významných drezúrnych a paradrezúrnych pretekoch v Motešiach predstavilo 27 dvojíc z 8 krajín sveta.

V najvyššej súťaži Grand Prix Special zvíťazila poľská jazdkyňa Aleksandra Szulc s koňom Breakdance, druhé miesto obsadila Dalia Katinaite-Pranckaviciene z Litvy s koňom Amica a tretia skončila opäť poľská reprezentantka Anna-Maria Gawlowska s Cardamonom.

Slovenskú republiku v medzinárodných súťažiach reprezentovali Linda Kilíková s koňom Rocky Diamond v kategórii mladých jazdcov, v rovnakej kategórii súťažili Michaela Balážová s koňom Marengo. V kategórii juniorov sa predstavili Dorota Jurštáková s kobylou Scarlett O‘ Harrah a Sofia Laura Petranová s kobylou Alice im Wunderland. Žiaľ, posledná dvojica pre nepravidelnosť pohybu koňa nemohla súťaž dokončiť. 

„Najcennejší výsledok zo Žrebčína Motešice dosiahla Sofia Petranová s plemenným žrebcom motešického chovu Furioso XLII-21SK/Sauvignon. V kategórii mladých 5-ročných koní získali v medzinárodnej súťaži výborných 75 percent. V paradrezúrnych súťažiach Slovensko reprezentovali Lucia Vladovičová s koňom Sterngreifer a Lucia Krivosudská s koňom Libel Van De Leenakker,” uviedla pre Trenčiansky Štandard Dana Petranová, predsedníčka športového klubu TJ Žrebčín Motešice.

Rozhodcovský zbor, stevardi aj účastníci vysoko ocenili organizačné aj technické zabezpečenie pretekov. Najbližšie sa toto podujatie, ktoré bude zároveň aj súčasťou Svetového pohára v drezúre, uskutoční 3. – 5. novembra 2023. 

Dovtedy plánuje Žrebčín Motešice organizovať ďalšie preteky, jazdecké kurzy a prázdninové jazdecké tábory. Okrem toho sa začína pripravovať aj na oslavy 100. výročia svojej existencie. Tie sa budú konať v prvý septembrový víkend.

Denisa Hošková
Ďalšie články