Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

VIDEO: Budúci klenot Trenčína rastie pred očami

titulka akademia Celková investícia na regionálnu hokejovú akadémiu je v hodnote 16 miliónov eur. Foto: Rasťo Harakal

TRENČÍN – Pilotný projekt hokejovej akadémie v Trenčíne napreduje. Dnes sa konal ďalší kontrolný deň. Hala bude okrem akadémie ponúkať masáže, wellness, kaviareň a posilňovňu. Stavebnú časť by mali ukončiť do konca januára a následne budú prebiehať náročné kolaudačné rozhodnutia.

Od posledného kontrolného dňa, ktorý sa konal ešte pred letom, uplynulo niekoľko mesiacov. Dnes bol na mieste opäť vidieť stavebný ruch a pracovníci boli takmer v každej miestnosti. Stavba naberá každým dňom reálnejšie kontúry a pozrieť si ju bol aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, členovia SZĽH, ako aj predstavitelia Strednej športovej školy.

„Som rád, že stavba má už kontúry cieľového stavu. Veríme, že termíny, ktoré tu máme, budú dodržané. Tento projekt je unikát z viacerých hľadísk. Bude tu jeden a pol ľadovej plochy, ktorá vyrovnáva počet dostupností času na ľade s absolútnou špičkou v rámci Európy. Rovnako tu budú mať hráči skvelé zázemie, nielen po hokejovej stránke, ale aj tej osobnostnej,“ uviedol člen výboru SZĽH Richard Pavlikovský.

V hale nájdete jednu klasickú plochu a jednu plochu na individuálny tréningový proces.

Bývalá vláda zobrala miliónové dotácie

V hokejovej akadémií po kompletnom dokončení nájdeme posilňovňu, kaviareň, wellness, ale aj učebne pre mladých hokejistov, kde sa budú rozoberať zápasy a jednotlivé cvičenia. „Celkové investície sa blížia k 16 miliónom eur. Prechádzajúca vláda nám zobrala dotáciu vo výške 3 mil. eur. Ja dúfam, že nová vláda nám tie dotácie vráti, keďže projekt hokejovej akadémie ťaháme z vlastných zdrojov a úverových zdrojov. Dnes sme mali možnosť vidieť, že inžinierske siete vrátene vzduchotechniky sú takmer všetky urobené. Treba zabetónovať obe ľadové plochy a čakáme zapojenie zo strany Západoslovenskej energetiky,“ uviedol po kontrolnom dni predseda TSK Jaroslav Baška.

Momentálne obstarávajú interiérové zariadenie a zariadenie šatní. Celkovo bude regionálna hokejová akadémia ponúkať deväť šatní a svoju šatňu bude mať verejnosť, ale aj prípadné družstvo žien. Akadémia bude spĺňať tie najvyššie svetové štandardy.

Stavebne by mal byť projekt hotový do konca januára

„Výnimočný projekt je zároveň zasadený aj do stredoškolského kampusu. Je to tu obklopené strednými školami a internátom pre 700 študentov. Podľa zmluvy by mal byť projekt stavebne dokončený do konca januára budúceho roka. Teraz chceme získať čas na obstaranie spomínanej vybavenosti. Je to veľká stavba a určite tá kolaudácia bude dlhšie trvať,“ povedal Baška.

Na chod akadémie budú hľadať aj sponzorov. Trenčiansky kraj je na hokejovú históriu veľmi bohatý. Regionálna hokejová akadémia bude veľkým prínosom pre budúcich hokejistov. Prví hokejisti akadémie by mohli vykorčuľovať na ľad pred budúcim školským rokom.


Rasťo Harakal