Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Pohoda oznámila prvé veľké zahraničné meno. Michal Kaščák neskrýva radosť

Na trenčianskom letisku druhým dňom pokračuje festival Pohoda 2023 Pohoda oznámila prvé veľké meno. Ilustračná fotografia: Radovan Stoklasa/TASR

TRENČÍN – Návštevníčky a návštevníci sa môžu tešiť na poriadnu drum & bassovú smršť zabalenú do rockovej energie.

Organizátori festivalu Pohoda dnes potvrdili, že na trenčianske letisko sa po 15 rokoch vráti formácia Pendulum.

Zoskupenie pochádza z Austrálie, ale aktuálne už niekoľko rokov pôsobí v Británii. Ich debutový album Hold Your Colour sa stal kultovou nahrávkou a legendárne hity Tarantula a Slam sú do dnešného dňa súčasťou drum & bassových mixov. Remixovali songy od legiend ako Ed Rush & Optical alebo DJ Fresh a ich najznámejším remixom je remix songu Voodoo People od The Prodigy. Pre pár dňami vydali nové EP Anima, na ktorom sú aj spolupráce s Bullet For My Valentine a Scarlxrd.

„Pendulum sú výnimočná kapela, ktorá môže headlinovať rovnako elektronické aj metalové festivaly. Ich koncerty s kapelou sú hudobným sviatkom a ja som rád, že sa v plnej sile vrátia na Pohodu. Teším sa na ich energiu na hlavnom festivalovom pódiu, myslím, že energickejší štart do zverejňovania medzinárodných mien sme si nemohli predstaviť,“ vyhlásil k bookingu Michal Kaščák z Pohody.

Minulý týždeň sa festival Pohoda zameral na oznamovanie slovenských a českých interpretov a interpretiek, ktorí vystúpia v júli na trenčianskom letisku. Tešiť sa môžete na českú legendárnu kapelu Pražský výběr, na slovenskú koncertnú stálicu Paru, na (synth)punkových Berlin Manson, na trapový projekt Fvck_Kvlt a na Katarziu s novým albumom.

Organizátori zároveň oznámili, že v najbližších dňoch budú zverejňovať ďalšie medzinárodné mená Pohody 2024.

Festival Pohoda je opäť nominovaný na najprestížnejšie európske festivalové ceny European Festival Awards v kategórii Najlepší stredne veľký festival (Best Medium-Sized Festival). Organizátori spustili hlasovanie a Pohodu môžete svojím hlasom podporiť do 30. novembra na tomto linku: https://de.surveymonkey.com/r/PublicVote2023.

Informácie redakcii poskytol PR manažér festivalu Jozef Hámorský.