Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Tipy na víkendové podujatia: Trenčín čaká kráľovská svadba, ale aj koncert známych tvárí

csm_1_FotoPatrikkMestoTrenn-1920x_79d583d259 Mesto Trenčín. Zdroj: Slovakiatravel.sk

TRENČÍN – Aj tento víkend v metropole Považia môže byť plný príjemných zážitkov. Po týždni sme opäť pripravili zoznam zaujímavých podujatí, ktoré na vás čakajú.

November ´89: Michael Kocáb, Karpatské chrbáty a  Bez ladu a skladu – 18. 11. 2023, 18:00, Hviezda

Zažite koncertný večer s lídrami Novembra ´89 s Michaelom Kocábom a Ladislavom „Agnesom“ Snopkom – 34 rokov po Novembri spolu s diskusiou spojenou s koncertom trenčianskej legendy Bez Ladu a skladu. Tej budú kontrovať Karpatské chrbáty, ktoré sa predstavia aj so skladbami Pražského výběru. Večer sa koná pod hlavičkou Noci divadiel.

Cena vstupenky: 15 eur predpredaj, 18 eur na mieste

Vstupenky na podujatie kúpite online, v Kultúrno-informačnom centre alebo priamo na mieste.

Detský divadelný klub: Popolvár – 19. 11. 2023, 15:00, Klub Lúč

Veršovaná, veselá rozprávka o tom, že nie je dôležité ako vyzeráte, ale čo dokážete. A keď budete robiť z láskou to, čo vás baví, budete šťastní a tým pádom budú šťastní aj všetci okolo vás. Celý svet sa tak premení na jednu veľkú, voňavú pekáreň.

Napísali a účinkujú: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec
Hudba a texty piesní: Tomáš Pohorelec
Scénu a bábky vyrobila: Katarína Mažáryová RKM

Divadlo: Dračie dni – 19. 11. 2023, 16:00, Hviezda

Dračie dni za vami tentokrát prichádzajú v podobe divadelného turné, ktoré precestuje Slovensko. Tešiť sa môžete na originálne predstavenie, ktoré vtiahne do deja malých aj veľkých divákov. Čaká nás množstvo smiechu aj prekvapení.

Zažite kráľovský sobáš princa Markusa a princeznej Ivalky. Ako to však už v dobrých rozprávkach býva, všetko sa poriadne zamotá. Kráľ Marko si totiž želá, aby Arnošt na svadbe predviedol čosi nové a na dráčika dosiaľ neslýchané. Splnenie tejto úlohy si však bude vyžadovať dávku čarov, takže sa k slovu dostane aj bosorka Holena. Nešikovným sledom udalostí tak padne na princeznú kliatba, a to rovno uprostred svadobných príprav. Tešiť sa ale môžete aj na celkom nový štýl zážitku. Nestačí sa totiž len pozerať.

Cena vstupenky: 17 eur

Vstupenky kúpite tu.

Sancta Cecília VIII: koncert Musica Aeterna – 19. 11. 2023, 18:00, Refektár Piaristického gymnázia, vchod z Mierového námestia

Záverečným koncertom roku 2023 Klubu priateľov vážnej hudby bude už tradične pocta sv. Cecílii. Musica Aeterna má v Trenčíne už takmer domovskú scénu. Tentoraz sa k nim pridá aj Vox Aeterna. Umeleckými vedúcimi súborov sú Peter Zajíček a Zuzana Buchová Holíčková. Sólistami sú Lenka Máčiková – soprán a Matúš Šimko – tenor.

Podrobnosti ku koncertu na www.kpvh.sk.

Vstupné 10 eur, pre členov klubu 7 eur.

Vstupenky kúpite online alebo v Kultúrno-informačnom centre.


Denisa Hošková