Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

TRENČÍN- Rekonštrukciu päťkilometrového úseku cesty II/516 z Trenčianskych Teplíc do Dežeríc ukončia ešte v novembri. S prácami na modernizácii začal zhotoviteľ koncom mája tohto roka, celkové náklady boli viac ako 8,7 milióna eur. Túto náročnú rekonštrukciu realizuje kraj s pomocou eurofondov.

.
Technologicky najnáročnejší úsek cesty si vyžiadal realizáciu špeciálneho zakladania až 980 mikropilót, rekonštrukciu dvoch mostov či výstavbu nových vsakovacích šácht. „Podľa zmluvy sa stavba odovzdá 27. novembra. V závere už bude zhotoviteľ osádzať len zvodidlá, realizovať vodorovné a zvislé dopravné značenie a upravovať krajnice,“ informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.

„Sme v samotnom finále prác. Aktuálne pracujeme na celom úseku. Termín na tieto práce bol veľmi ‚šibeničný‘, ale myslím si, že sme to logisticky celkom dobre zvládli. Termín odovzdania stavby určite stihneme,“ doplnil manažér dodávateľskej spoločnosti Marek Štancel.

Cesta II. triedy medzi obcami Trenčianska Teplá a Dežerice podstúpila komplexnú rekonštrukciu, ktorá pozostávala z piatich etáp. Takmer pätinu z jej celkovej dĺžky predstavovala najnáročnejšia tretia etapa. Posledný úsek cesty, prechádzajúci cez Horňany a Bobot, kraj aktuálne pripravuje do Programu Slovensko.

(fb, tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Formálne rozhovory s Ukrajinou o vstupe do EÚ sú úplne predčasným návrhom, povedal šéf kancelárie maďarského premiéra Gergely Gulyás. Maďarsko podľa neho „nemôže prispieť k spoločnému rozhodnutiu“ o pozvaní Ukrajiny na začatie procesu vstupu do Únie, na decembrovom stretnutí lídrov EÚ vyjadrí nesúhlas so začatím diskusií.

Prečítať viac 

Futbalisti Slovana Bratislava si druhý rok za sebou zahrajú v pohárovej Európe aj na jar. Vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy zvíťazili na Faerských ostrovoch nad KÍ Klaksvík 2:1 a zaistili si účasť vo vyraďovacej fáze.

Prečítať viac 

Taiwanská vláda mení krajinu na sud s pušným prachom, vyhlásil hovorca čínskeho rezortu obrany Wu Ťi-an. Reagoval tým na zvýšené dodávky zbraní z USA a zainteresovanosť Ameriky v Juhočínskom mori.

Prečítať viac 

Tipos prejde spod ministerstva financií do gescie novovzniknutého ministerstva cestovného ruchu a športu. Funkciu v spoločnosti získal aj futbalista Robert Vittek.

Prečítať viac 

Vladimir Putin bude mať 14. decembra tradičnú koncoročnú tlačovú konferenciu. Bude bilancovať uplynulý rok a odpovedať na otázky občanov ako aj domácich a zahraničných novinárov.

Prečítať viac 

Bratislava vykonáva meranie rýchlosti premávky na nábreží Dunaja pomocou dronu. Magistrát k tomu kroku pristúpil, aby posúdil, či zriadenie cyklotrasy spomalilo dopravu.

Prečítať viac 

Moldavsko je predurčené stať sa ďalšou obeťou hybridnej vojny Západu proti Rusku, vyhlásil šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov. Kroky EÚ a NATO podľa neho „zabíjajú“ formát rokovaní „5+2“, ktorý mal vyriešiť problematiku samozvaného Podnesterska.

Prečítať viac 

Talianske vládne nariadenie, umožňujúce zadržiavať neplnoletých migrantov v prijímacích strediskách, schválil parlament. Polícia tiež bude môcť preverovať vek migrantov.

Prečítať viac 

Politik z nemeckej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Björn Höcke pôjde pred súd. V prejave použil zakázané nacistické heslo.

Prečítať viac 

Ruský generál zahynul po tom, ako stúpil na nášľapnú mínu. Išlo údajne o generálmajora Vladimira Zavadského, zástupcu veliteľa 14. armádneho zboru.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Od konca februára tohto roka je možné pomáhať ľuďom v núdzi aj kúpou hlinených dukátov. Toto symbolické platidlo môžu vymeniť za nocľah, jedlo alebo praktické služby.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – V Bratislave bude počas piatka jazdiť špeciálna „preventívna“ električka. Na linke č. 9 ju vypraví Dopravný podnik Bratislava, ktorý spolu s neziskovou organizáciou Dom svetla Slovensko chce upozorniť na význam prevencie počas piatkového Svetového dňa boja proti AIDS.

Prečítať viac 

Ministerstvo vnútra pridelilo ochranku podpredsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. Zo svojej pozície má pritom nárok iba na šoféra.

Prečítať viac 

Ďalší vyšetrovateľ NAKA sa môže vrátiť do práce, rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV neodkladným opatrením. Po Milanovi Sabotovi je tak Branislav Dunčko štvrtým „čurillovcom“, ktorého minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby, a ktorý nastupuje naspäť.

Prečítať viac 

Horské priechody Donovaly a Šturec pre nákladnú dopravu uzavreli. Obmedzenie platí pre vozidlá s dĺžkou nad desať metrov.

Prečítať viac 

Nedávno sa na internete šírilo video, ako izraelská armáda údajne vyhodila do vzduchu budovu parlamentu v Pásme Gazy. Agentúra AFP teraz zistila, že je to inak.

Prečítať viac 

Izraelská armáda prevzala ďalšie dve rukojemníčky od Červeného kríža, prevezú ich na vojenskú základňu Chacerim.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici urobili prvú roboticky asistovanú operáciu štítnej žľazy v strednej Európe. Operácia je okrem prvenstva unikátna najmä v jej prínose pre pacienta, ktorému nezostane na krku nepekná jazva.

Prečítať viac 

Slovensko je skokanom v EÚ v počte vzdelávaných medikov. V skutočnosti však počet slovenských absolventov nestúpa, skôr naopak.

Prečítať viac 

Ursula von der Leyenová by mala „sklapnúť“ pri téme Brexitu, vyhlásil britský konzervatívny poslanec Lee Anderson. Reagoval tak na vyhlásenie predsedníčky eurokomisie o „napravení chyby odchodu Británie z EÚ“.

Prečítať viac 

DONOVALY – Horský priechod Donovaly uzavreli pre nákladnú dopravu nad 10 metrov.

Prečítať viac 

Pre výroky španielskeho premiéra Izrael oznámil, že povolal svoju veľvyslankyňu domov. Izrael už stiahol svojich veľvyslancov z Turecka a Juhoafrickej republiky z rovnakého dôvodu – vyjadrenia lídrov na formu vedenia vojny v Gaze.

Prečítať viac 

Veľké rodiny sa musia stať normou, vyhlásil Vladimir Putin. Od ruských žien očakáva aspoň osem detí. „Rodina nie je len základom štátu a spoločnosti, je to duchovný fenomén, zdroj morálky,“ zdôvodnil.

Prečítať viac 

ČIŽATICE – Po zrealizovanom geotermálnom vrte pri Čižaticiach plánuje Košický samosprávny kraj v tejto lokalite ďalší reinjektážny vrt. Odhad investičných nákladov na tento projekt je približne 4,5 milióna eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Prečítať viac 

Vlaková doprava v okolí Moskvy bola narušená „v dôsledku špeciálneho opatrenia v súčinnosti s hnutím odporu“, uviedla ukrajinská vojenská rozviedka.

Prečítať viac 

Podľa informácií Štandardu končí vo funkcii riaditeľ Tiposu Oliver Felszeghy. Menoval ho v januári 2023 vtedajší premiér a minister financií Eduard Heger. Nahradiť ho teraz má človek z kandidátky SNS.

Prečítať viac 

K zodpovednosti za útok v Jeruzaleme sa prihlásil Hamas. Na autobusovej zastávke ozbrojenci zastrelili troch ľudí, ďalších 16 zranili.

Prečítať viac 

Nemecko a Spojené arabské emiráty prisľúbili 200 miliónov eur na pomoc krajinám, ktoré postihla klimatická kríza. Počas prvého dňa klimatického samitu COP28 v Dubaji prisľúbili menšie čiastky aj USA, Británia či Japonsko.

Prečítať viac 

Estónsko varuje občanov pred cestou do Ruska, zvažuje uzavretie hranice pre obavy z prílevu migrantov. „Jednoznačne ľuďom neodporúčam cestovať do Ruska. Ak Estónsko uzavrie svoje hranice, ľudia sa z Ruska nebudú môcť vrátiť,“ povedal estónsky minister zahraničných vecí Margus Tsahkna.

Prečítať viac 

POVAŽSKÝ CHLMEC – Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje na mimoriadnu uzáveru diaľnice D3 v úseku Žilina Strážov – Žilina Brodno vrátane tunela Považský Chlmec. Dôvodom uzávery je servis technológií tunela.

Prečítať viac 

REVÚCA – Polícia v Revúcej vyšetruje zločin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. V súvislosti s tým potrebuje vypočuť ženu na fotografii nižšie.

Prečítať viac 

KOŠICE – Všetky cesty na území Košického samosprávneho kraja sú momentálne zjazdné, a to aj na horských priechodoch bez obmedzení. V Michalovciach mal sypač nehodu.

Prečítať viac 

Organizátori prestížnych cyklistických etapových pretekov Tour de France zverejnili detaily o úvodných troch etapách podujatia na rok 2025. Cyklisti započnú trojtýždňovú púť z francúzskeho mesta Lille, pričom prvá etapa bude merať 185 kilometrov a bude mať dojazd vhodný pre šprintérov.

Prečítať viac 

VAŽEC – Zhorenú národnú kultúrnu pamiatku Hálova drevenica zrekonštruovali. Kompletná rekonštrukcia si vyžiadala investíciu viac ako 150-tisíc eur, z toho 60-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj. Zvyšok bol financovaný z poistnej udalosti.

Prečítať viac 

Bratislavský primátor Matúš Vallo priznal, že cyklotrasa na nábreží Dunaja reálne spomalila dopravu. O prejazde od Chatam Sófer po Šafárikovo námestie uviedol, že je o tri minúty pomalší než pred zmenou.

Prečítať viac 

Ak Smer postaví do čela SIS Tibora Gašpara, svoje spory s Hlasom tým nevyrieši. Len ich presťahuje z parlamentu do tajnej služby.

Prečítať viac 

Vo vládnej koalícii je dohoda, že nechce ísť do rozpočtového provizória, uviedol šéf envirorezortu Tomáš Taraba. Podľa jeho slov rokovania o výslednej podobe rozpočtu na budúci rok ešte neskončili, cieľom je však schváliť ho ešte v tomto roku. Aj SNS má k rozpočtu viacero požiadaviek.

Prečítať viac 

Chaos okolo firmy OpenAI nebol o bezpečnosti umelej inteligencie, hovorí šéf Microsoftu v reakcii na dočasné prepustenie šéfa OpenAI Sama Altmana. Popiera tak podozrenia, že Altmana prepustili po nejakom nebezpečnom zistení.

Prečítať viac 

PARTIZÁNSKE – Nemocnica v Partizánskom dočasne preruší prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie. Stane sa tak od 15. decembra. Posledný plánovaný pôrod bude pôrodnica schopná prijať do 11. decembra. Naďalej bude vykonávať gynekologické zákroky v režime jednodňovej starostlivosti.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články