Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

PARTIZÁNSKE – Nemocnica v Partizánskom dočasne preruší prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie. Stane sa tak od 15. decembra. Posledný plánovaný pôrod bude pôrodnica schopná prijať do 11. decembra. Naďalej bude vykonávať gynekologické zákroky v režime jednodňovej starostlivosti.

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody. Vo štvrtok to potvrdil Tomáš Kráľ, hovorca Penta Hospitals, ktorá nemocnicu v Partizánskom prevádzkuje. „Prebiehajúca reforma nemocničnej siete a jej nesprávne interpretovanie na verejnosti a v médiách vytvorila atmosféru neistoty a zdravotníckemu tímu okolo pôrodnice neponúkla ďalšiu perspektívu,“ tvrdí Kráľ.        

Kombinácia výpovedí, odchodov do predčasného dôchodku alebo skrátené úväzky majú podľa neho za následok stav, keď nemocnica už nie je schopná zabezpečiť nepretržitú a bezpečnú prevádzku. „Nepodarilo sa to, žiaľ, zvrátiť ani napriek enormnej snahe vedenia nemocnice, celej siete a mesta. Faktom je, že dnes platná legislatíva nepočíta od budúceho roka s touto pôrodnicou a tento stav je len logickým dôsledkom,“ ozrejmil.        

Vedenie partizánskej nemocnice vyzve všetkých okresných gynekológov a pediatrov o pomoc pri záchrane miestnej pôrodnice. Za ten čas sa rodičky z okresu budú môcť obrátiť na okolité pôrodnice.        

Primátor Partizánskeho a predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik uviedol, že to, že pôrodnica a neonatológia v Partizánskom končí, je dôsledkom zlého rozhodnutia bývalej vládnej koalície. „Tá sa rozhodla, že budú likvidovať malé všeobecné nemocnice, a to tak, že budú zanikať gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenia,“ tvrdí Božik.

(tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Andrej Danko (SNS) tvrdí, že v Dubaji nebol na dovolenke, ale na veľtrhu o cestovnom ruchu a potravinárstve. Reagoval tým na kritiku lídra opozičného hnutia Slovensko Igora Matoviča.

Prečítať viac 

Slovenský funkcionár Peter Králik sa stal novým prezidentom Európskej federácie malého futbalu. Dôveru delegátov dostal na valnom zhromaždení federácie v Bratislave, kde ho zvolili na päťročné obdobie.

Prečítať viac 

Z vojny na Ukrajine jasne vyplýva, že Poľsko musí posilniť svoju armádu. Pri príležitosti druhého výročia ruskej invázie na Ukrajinu to uviedol poľský prezident Andrzej Duda.

Prečítať viac 

Pri zostrelení lietadla Beriev A-50 malo zahynúť desať dôstojníkov ruskej armády, píšu ukrajinské médiá. Okrem významných strát v personálnej rovine prišiel Kremeľ aj o jeden z najdrahších strojov svojho letectva.

Prečítať viac 

Mier sa rodí zo spravodlivosti a spravodlivosť sa zakladá na pravde„. Generálny prokurátor Maroš Žilinka v deň druhého výročia začiatku vojny na Ukrajine bez širšieho objasnenia citoval svätého pápeža Jána Pavla II.

Boris Johnson nemá pochybnosti o tom, že Ukrajina vo vojne s Ruskom zvíťazí. „Nepochybujem o tom, že Ukrajinci zvíťazia,“ napísal po príchode do Kyjeva pri príležitosti druhého výročia začiatku vojny s Ruskom.

Prečítať viac 

Slovensko chce aj naďalej poskytovať pomoc Ukrajine, podporí aj zapojenie vlastných subjektov do obnovy, deklaroval minister zahraničných vecí Juraj Blanár. Apeloval na čo najskoršie začatie mierových rokovaní.

Prečítať viac 

Rakúska polícia objavila vo viedenskom nevestinci tri mŕtve ženy s bodnými ranami, v inom prípade objavila privolaná hliadka v byte mŕtvoly 51-ročnej matky a jej 13-ročnej dcéry. Podozrivý otec dievčaťa ich zrejme zadusil.

Prečítať viac 

Zvíťazíme a bude to najúžasnejší deň našich životov, vyhlásil Zelenskyj v Kyjeve pri príležitosti druhého výročia začiatku vojny na Ukrajine. Konflikt musí skončiť „podľa našich podmienok“, dodal.

Prečítať viac 

Do desiatich dní bude mať Slovenská informačná služba (SIS) nové vedenie, sľúbil premiér Robert Fico (Smer) s tým, že postup bude podľa zákona a demokratický. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Prečítať viac 

Robert Fico: „Ja nenechám kvôli Ukrajine zdochnúť slovenských poľnohospodárov“. Premiér to uviedol v relácii Rádia Slovensko Sobotné dialógy.

Prečítať viac 

Vláda podľa Roberta Fica chystá rozsiahly legislatívny balík na posilnenie legálnej migrácie na Slovensko. Tá by mala pomôcť pri veľkom nedostatku pracovníkov.

Prečítať viac 

Som stále na 100 percent presvedčený, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie, povedal premiér Robert Fico v relácii Rádia Slovensko Sobotné dialógy.

Prečítať viac 

Ukrajina vstúpi do Severoatlantickej aliancie. Otázka nie je či, ale kedy, vyhlásil generálny tajomník Jens Stoltenberg. Putin sa podľa neho nijako nepripravuje na mier.

Prečítať viac 

Vo veku 81 rokov zomrel v Moskve predseda Najvyššieho súdu Ruska Vjačeslav Lebedev. Informovala o tom tlačová služba Najvyššieho súdu.

Prečítať viac 

Británia vynaloží ďalších 245 miliónov libier na dodávky delostreleckých granátov Ukrajine. Pri príležitosti druhého výročia začiatku ruskej invázie na Ukrajinu to oznámila tlačová služba britskej vlády.

Prečítať viac 

Ak Ukrajina padne, je len otázkou času, kedy bude ohrozený niekto ďalší, vyhlásil český premiér Fiala. Ruský režim označil za obludný a neštíti sa ani likvidácie politických protivníkov.

Prečítať viac 

Ukrajina zverejnila zábery amerických tankov M1 Abrams nasadených v boji. Pôsobiť by mali v okolí Avdijivky, ktorú len nedávno po intenzívnych bojoch obsadili vojaci ruskej armády.

Prečítať viac 

Do Kyjeva prídu pri druhom výročí začiatku vojny prejaviť solidaritu zahraniční predstavitelia v čase, keď sa armáde míňajú zásoby munície a západná pomoc stráca na intenzite. Rusko kontroluje štvrtinu územia Ukrajiny.

Prečítať viac 

„Svetlo“ zvíťazí nad „tmou“ na Ukrajine, vyhlásil hlavný veliteľ armády Syrskij na druhé výročie ruskej invázie. Pripustil, že „pokus“ o ukrajinskú protiofenzívu „nepriniesol želaný výsledok“.

Prečítať viac 

Nové americké sankcie zrejme nebudú mať výrazne negatívny dopad na ruskú ekonomiku, píše denník Washington Post. Ide pritom o najväčší balík sankcií od začiatku vojny, zameriava sa až na osem bánk.

Prečítať viac 

Ruský prezident Vladimir Putin osobne bráni vydaniu Navaľného tela rodine, tvrdí vdova po opozičnom politikovi. „Mučili ste ho živého, teraz ho mučíte aj po smrti,“ vyhlásila.

Prečítať viac 

Minuloročná kampaň na zviditeľnenie profesionálnych vojakov nenaplnila očakávania, pripustilo ministerstvo obrany. Proces zvyšovania záujmu o službu v armáde označilo za dlhodobý, najviac chýba vodičov či kuchárov.

Prečítať viac 

Ukrajincom sa míňa munícia do zbraní, ktoré im poslali západné krajiny. Stovky samohybných húfnic zostávajú ticho a na paľbu ich vojaci využívajú až vtedy, pokiaľ je to skutočne nevyhnutné.

Prečítať viac 

Transrodové ženy, teda biologickí muži, môžu bývať v ženských ubytovacích zariadeniach britskej armády, uvádza sa v oficiálnych vládnych dokumentoch o vojenskom personále. Rozhodovať má rodová identita, ktorou sa príslušníci identifikujú.

Prečítať viac 

Čínski vedci vyvinuli nový typ disku, ktorého kapacita sa vyrovná 220-tisíc DVD diskom. So schopnosťou prechovávať až petabajt, teda tisíc terabajtov dát, by mohol jeden disk obsahovať napríklad milión filmov.

Prečítať viac 

V britskom prístavnom meste Plymouth zlikvidovali nevybuchnutú bombu z druhej svetovej vojny, pre ktorú museli evakuovať približne 10-tisíc ľudí. Umiestnili ju na loď, ďaleko od pobrežia ju odpálili potápači.

Prečítať viac 

Šéf Nočných vlkov by sa mohol dostať zo sankčného zoznamu, osud Jozefa Hambálka majú v rukách zahraniční ministri krajín Európskej únie. V minulosti si získal priazeň a podporu viacerých predstaviteľov Smeru.

Prečítať viac 

Banskobystrický krajský súd prepustil z väzby študenta, ktorý minulý rok zaútočil na dve 15-ročné dievčatá a jedno z nich bodol nožom do brucha. Pochybil totiž okresný súd pri rozhodovaní o sťažnosti.

Prečítať viac 

Mestom Lipeck na západe Ruska v noci otriasali výbuchy, v miestnej oceliarni následne vypukol požiar. Spôsobiť ho mohol pád lietadla, nepotvrdené informácie preverejú bezpečnostné služby.

Prečítať viac 

Česká polícia objavila granátomet v domácnosti muža, ktorý sa vyhrážal zabitím na sociálnej sieti. Okrem protitankovej zbrane našli aj niekoľko kusov munície, obvinili ho z nedovoleného ozbrojovania.

Prečítať viac 

Podpora Francúzska pre Ukrajinu nezoslabne, vyhlásil prezident Macron pri príležitosti druhého výročia ruskej invázie. Putin sa podľa francúzskeho rezortu diplomacie nemôže spoliehať „na únavu Európanov“.

Prečítať viac 

Predali sa hodinky roztavené pri výbuchu atómovej bomby nad japonskou Hirošimou, víťaz aukcie v americkom Bostone za ne zaplatil 31-tisíc dolárov. V ruinách mesta ich pri roznášaní zásob objavil britský vojak.

Prečítať viac 

Vo východočínskom meste Nan-ťing zahynulo pri požiari obytnej budovy najmenej 15 ľudí, zranenia utrpelo ďalších 44. Vznikol na prvom podlaží, kde sa nachádzali elektrické bicykle.

Prečítať viac 

Severná Kórea mala podľa Washingtonu dodať Rusku 10-tisíc kontajnerov munície a ďalších súvisiacich materiálov. Americký rezort diplomacie poukazuje na transfery od septembra minulého roka.

Prečítať viac 

Západné krajiny by mali opäť potvrdiť svoje odhodlanie podporovať Ukrajinu, vyhlásil britský premiér. Zároveň ocenil odvahu Kyjeva, ktorý podľa Rishiho Sunaka bráni princípy slobody, „od ktorých sme všetci závislí“.

Prečítať viac 

Experti OSN požadujú okamžité zastavenie vývozu zbraní do Izraela. Zo strany exportujúcich krajín by mohlo ísť podľa expertov o porušenie medzinárodného humanitárneho práva, ak by sa dodané zbrane použili vo vojne v Pásme Gazy.

Prečítať viac 

Palestínčania odmietli Netanjahuov plán na povojnové usporiadanie v Pásme Gazy. Palestínske radikálne hnutie Hamas i Palestínska samospráva v piatok odmietli plán pre povojnové usporiadanie v Pásme Gazy, ktorý prezentoval izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Prečítať viac 

Nemecká fregata dostala mandát na účasť v operácii EÚ proti húsíom. Dolná komora nemeckého parlamentu schválila v piatok účasť fregaty Hessen na operácii EÚ, ktorej cieľom je ochrana obchodných lodí v Červenom mori pred útokmi jemenských povstalcov.

Prečítať viac 

Zelenskyj vyzval Západ, aby čo najskôr dodal stíhačky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok vyzval západné krajiny, aby urýchlili dodávky sľúbených systémov protivzdušnej obrany a stíhačiek.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články