Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Dobrá správa: V Trenčíne otvárajú plaváreň. Ceny vstupného upravili

V Trenčíne otvorili krytú plaváreň. Viacnásobní darcovia krvi so zľavou na plaváreň. Foto: Mesto Trenčín

TRENČÍN – Krytú plaváreň v Trenčíne dočasne zatvorili pre rekonštrukciu kotolne. V pondelok 11. decembra však opäť otvorila svoje brány.

Kotolňa, ktorú vybudovali v roku 2000, bola v zlom technickom stave a prevádzka mala vysokú energetickú náročnosť. „Nová, moderná kotolňa pozostáva z dvoch plynových a dvoch biomasových kotlov, tepelného čerpadla, nového merania a regulácie. Mesto do nej investovalo takmer 492-tisíc eur. Predpokladané ročné úspory, dosiahnuté touto rekonštrukciou, sú vyčíslené na približne 200-tisíc eur,“ uviedla radnica na svojom webe.

Mesto sa rozhodlo upraviť cenník. Seniori nad 62 rokov a tiež darcovia krvi, konkrétne držitelia Diamantovej plakety a Kňazovického medaily s trvalým pobytom v Trenčíne, sa môžu tešiť na nižšie vstupné. „Za vstupné zaplatia o polovicu menej. Päťdesiatpercentná zľava bude pre nich platiť aj počas letnej sezóny pri vstupe na kúpalisko,“ ozrejmilo mesto.

Naďalej platí bezplatný vstup na 2 hodiny pre seniorov nad 65 rokov – plávanie + sauna – každú prvú stredu v mesiaci od 13:30 do 15:30.