Trenčianský Štandard

Koľko si priplatíme?

Koľko si priplatíme?. Foto: web mesta Trenčín

TRENČÍN (TASR/Terajšok) – Výšku vstupného do krytej plavárne v Trenčíne zvýšili od prvého januára o niekoľko desiatok percent. Podľa hovorkyne mesta je dôvodom energetická kríza.

V súvislosti s energetickou krízou a s ňou spojenými vyššími cenami energií, ale aj pre nárast cien čistiacich prostriedkov vrátane bazénovej chémie, sme museli pristúpiť k úprave výšky vstupného na krytú plaváreň smerom nahor tak, aby mohla zostať v prevádzke,“ uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Jednorazový vstup do krytej plavárne zvýšili pre Trenčanov z troch na päť eur (čo predstavuje zvýšenie o 67 %), pre mimomestských návštevníkov stúpol z päť na osem eur. Vstupné pre deti, študentov a seniorov zvýšili o 50 %, ceny permanentiek na 10 a 20 vstupov pre dospelých (okrem ZŤP) sú vyššie o viac ako 110 %.

„Stále platí, že pre seniorov nad 65 rokov je vstup na krytú plaváreň (bazén i sauna) bezplatný na dve hodiny každú prvú stredu v mesiaci od 13.30 do 15.30 h. Nemení sa ani výška vstupného pre ľudí ZŤP. Deti do piatich rokov majú naďalej vstup zdarma,“ doplnila Ságová.

Zdroj: TASR

Mária Jakúbeková
Ďalšie články