Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Novinka v Trenčíne umožní prehliadky mesta aj tým, ktorí majú problémy s chôdzou

Novinka v Trenčíne umožní prehliadky mesta aj tým, ktorí majú problémy s chôdzou V 20. ročníku súťaže ZlatýErb sa mesto Trenčín a Trenčianska župa nestratili. Foto: Mesto Trenčín

TRENČÍN – Kultúrno-informačné centrum (KIC) ponúka novinku pre ľudí, ktorým sa ťažšie chodí, ale radi by sa zúčastňovali na Prechádzkach mestom so sprievodcom.

Nedávno sa totiž podarilo zaobstarať invalidný vozík pre tých milovníkov histórie, ktorí majú problémy s dlhším chodením. Prechádzky mestom so sprievodcom sa tešia záujmu širokého spektra návštevníkov a časom vznikla silná komunita fanúšikov trenčianskej minulosti.

„Vieme, že medzi pravidelnými účastníkmi sú už teraz ľudia pripravení pomôcť, takže sa tešíme na túto spoluprácu. Ak by bolo v niektorých termínoch použitie vozíka problémom, napríklad z dôvodu strmého stúpania alebo nezjazdnej cesty, upozorníme na to vopred,” povedala Zuzana Janáčová z KIC.

Invalidný vozík na Prechádzku mestom poskytne KIC bezplatne, záujemca si zaplatí len vstupné. Najbližšia Prechádzka mestom so sprievodcom je naplánovaná na sobotu 2. marca 2024. Témou budú Sochy a sošky v uliciach.

Vozík si môžete vopred zarezervovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky na [email protected]032/6504 711.

Zdroj: Mesto Trenčín