Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Ostrý konflikt v Prievidzi: Muž zaútočil na kamaráta vojenským bodákom

Muž zaútočil na kamaráta vojenským bodákom. Muž zaútočil na kamaráta vojenským bodákom. Ilustračné foto: Pavol Zachar/TASR

PRIEVIDZA – V sobotu doobeda došlo k ostrému konfliktu medzi dvoma mužmi v garáži na ulici Riečna v Prievidzi. Neskončili len pri slovnej výmene názorov.

„Muži sa najskôr navzájom sotili. Následne však 28-ročný muž vytiahol zo svojho ruksaku vojenský bodák s dĺžkou čepele 26,5 cm. Pristúpil k poškodenému, ktorého týmto bodákom bodol do ľavej strany hrudníka. Zranenému poškodenému sa našťastie podarilo z garáže po útoku utiecť,“ opísala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Spôsobené poranenie si vyžiadalo okamžitý chirurgický zákrok v nemocnici. Poranený 27-ročný muž bol totiž v ohrození života.

Polícia útočníka zadržala a umiestnila v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ z Prievidze vzniesol obvinenie 28-ročnému mužovi zo zločinu ublíženie na zdraví.

„Zároveň na obvineného spracoval podnet na vzatie do väzby. Či bude muž stíhaný väzobne, rozhodne Okresný súd v Prievidzi,“ doplnila polícia.