Predplatné
Prihlásiť sa
Trenčianský Štandard

Auto skončilo v rieke, museli ho vytiahnuť hasiči

Dopravná nehoda v Hornom Srní: Hasiči vyťahovali auto z rieky Hasiči vyťahovali auto z rieky Vlára. Foto: HaZZ Trenčín

HORNÉ SRNIE – Sedem profesionálnych hasičov z Trenčína a Dubnice nad Váhom zasahovalo v sobotu (10. 2.) v obci Horné Srnie v Trenčianskom okrese pri dopravnej nehode. Auto uviazlo v rieke Vlára.

„Vozidlo zostalo uviaznuté v koryte rieky na kolesách približne štyri metre od brehu. Výška vodnej hladiny dosahovala v mieste udalosti asi 50 centimetrov. Vodič sa s ľahším zranením nachádzal na brehu, v starostlivosti náhodných okoloidúcich,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. 

Hasiči preverili zdravotný stav vodiča a súčasne mu do príchodu zdravotných záchranárov poskytli predlekársku pomoc. Súčasne jeden príslušník HaZZ v povodňovom obleku, istený lanom, vošiel do vodného toku, kde vozidlo skontroloval a preveril možný únik prevádzkových kvapalín. Ten sa nepotvrdil.

„Po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou hasiči pomocou lanového navijaka automobil z vodného toku vytiahli, presunuli na krajnicu, kde ho naložili na vozidlo odťahovej služby,“ doplnil Petrík.

Auto uviazlo v rieke Vlára. Foto: HaZZ Trenčín