Svetlo vždy víťazí nad tmou, tvrdí Richard Rybníček. Veľká noc bude pre primátora výnimočná

Primátor Trenčína Richard Rybníček. Foto: Matúš Zajac Primátor Trenčína Richard Rybníček. Foto: Matúš Zajac

TRENČÍN – Primátor Trenčína Richard Rybníček trávi veľkonočné sviatky v kruhu rodiny a jeho kroky už štandardne povedú aj do kostola.

Mnohé domácnosti dodržiavajú veľkonočné tradície. Jedni oblievajú ženy a dievčatá, iní posilňujú svojho kresťanského ducha. Ktoré tradície dodržiava primátor?

„Každý rok je pre mňa dôležité dodržiavanie 40-dňového pôstu. Samozrejme, spoveď a sviatosť eucharistie. Tento rok bude pre mňa výnimočný, lebo prvýkrát s mojím synom pôjdeme v Trenčíne na Krížovú cestu na Veľký piatok. V nedeľu návšteva kostola a na obed zapnutý priamy prenos z Vatikánu. V pondelok polievanie mám a starých mám. Okrem vyzdobenej domácnosti trávime Veľkú noc aj s naším živým zajacom, ktorého máme veľmi radi,“ uviedol Rybníček.

Priznal, že Veľká noc predstavuje tie najväčšie a najdôležitejšie sviatky v jeho živote. „Veľký týždeň a veľkonočné trojdnie zmenilo svet. A vždy dáva šancu na zmenu a pokánie aj pre mňa. Stretnúť sa s Ježišom v tomto čase je niečo nenahraditeľné,“ povedal primátor Trenčína.

Čitateľom Štandardu želá, aby prežitie Veľkej noci bolo pre nich zážitkom. „Či už duchovným, alebo zážitkom osobným pri stretnutí sa s rodinou a priateľmi. Či už sú veriaci alebo nie, želám im, aby prežili požehnaný čas s vedomím, že svetlo vždy víťazí nad tmou,“ uzavrel.


Ďalšie články